Bzura Chodaków. Pozostały dwie kolejki

0
28

Chodakowska Bzura ma już zapewniony awans do ligi okręgowej w przyszłym sezonie. W dwóch ostatnich meczach biało-zieloni zdobyli sześć punktów i są już niemal pewni mistrzostwa płockiej A-klasy. Nie można sobie wymarzyć lepszego prezentu – klub Bzury Chodaków kończy w tym roku 90 lat. Obchody jubileuszowe zaplanowano na 27 i 29 czerwca.

W sobotę 25 maja piłkarze, prowadzeni przez trenera Pawła Rzymowskiego, zagrali na wyjeździe z Polonią Radzanowo. Drużyna Polonii, choć znajdująca się w dolnej cześć tabeli, potrafi być groźna w tej rundzie, szczególnie na własnym boisku. Udowodniła to chociażby wygrywając wiosną z Błękitnymi Gąbin. Gospodarze już w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Podwyższyli je chwilę przed przerwą. Bzura udowodniła jednak, że potrafi grać do końca. W drugiej połowie, po bramkach Adama Żółtowskiego i Kamila Wojciechowskiego, biało-zieloni doprowadzili do remisu. Gdy wydawało się już, że mecz zakończy się podziałem punktów, sędzia odgwizdał faul w polu karnym gospodarzy. Jedenastkę wykorzystał kapitan Bzury – Jarosław Stencel, dając swojej drużynie kolejne zwycięstwo w tym sezonie.

Przy ul. Chopina w Chodakowie biało-zieloni zagrali w minioną niedzielę 2 czerwca. Ich rywalem był zespół ULKS Ciółkowo. Spotkanie rozpoczęło się z 15-minutowym opóźnieniem. Powodem tego była absencja piłkarzy z drużyny gości, którzy ostatecznie wybiegli na murawę w dziesiątkę. Tak jak można się było spodziewać, spotkanie było grą do jednej bramki. W 5. minucie Kamil Wojciechowski, i chwilę później Sebastian Strzelczyk dali Bzurze dwubramkowe prowadzenie. Wynik ten utrzymał się do przerwy. W 54. minucie na 3:0 podwyższył Adrian Tomczyk. Biało-zieloni poczuli się pewnie, zbyt pewnie, bowiem chwilę później dali sobie strzelić gola. Uderzenie zza pola karnego było nie do obrony dla bramkarza Bzury, Michała Połcia. Honorowe trafienie gości zmobilizowało chodakowian. Drugiego gola w tym meczu trafił Sebastian Strzelczyk, a wynik na 5:1, chwilę po wejściu z ławki, w 79. minucie ustalił Patryk Karczewski.

Do końca sezonu pozostały dwa mecze. W niedzielę 9 czerwca biało-zieloni zagrają na wyjeździe z ekipą GKS Góra. Ostatnie spotkanie odbędzie się tydzień później na stadionie przy ul. Chopina. Bzura będzie podejmować ostatnią w tabeli Wisłę Nowy Duninów.
Wielkimi krokami zbliżają się także obchody 90-lecia klubu. 27 czerwca w chodakowskim kino-teatrze odbędzie się uroczysta gala, natomiast dwa dni później, w sobotę 29 czerwca od godziny 9.00 rozgrany zostanie turniej na stadionie przy ul. Chopina. Dokładny program obchodów 90-lecia Bzury Chodaków zamieścimy w kolejnym numerze „Ziemi”, 18 czerwca.

Polonia Radzanowo – Bzura Chodaków

2:3 (2:0)

Bramki: Adam Żółtowski, Kamil Wojciechowski, Jarosław Stencel (k)

Bzura Chodaków – ULKS Ciółkowo

5:1 (2:0)

Bramki: Kamil Wojciechowski, Sebastian Strzelczyk (2), Adrian Tomczyk, Patryk Karczewski