Bzura Chodaków. Przegrany sparing z rezerwami Pelikana

0
127

Z 9-cioma juniorami w składzie przegraliśmy sparing z rezerwami Pelikana Łowicz. Tylko w pierwszej połowie byliśmy w miarę równorzędnym przeciwnikiem, bo do tego czasu był bezbramkowy remis. Niestety w drugiej odsłonie przewaga bardziej doświadczonych rywali była nader widoczna. Ostatecznie zdobyli oni 3 gole i tym samym przegraliśmy 0:3.

To był niezwykle pożyteczny mecz, który dał nam odpowiedź, że nasza młodzież 16-17 latków nie byłaby jeszcze w stanie udźwignąć ciężaru gry na czwartoligowym poziomie. Trener Juliusz Kruszankin był zadowolony z ich gry i zaangażowania, ale w tej chwili Ci chłopcy są jeszcze na innym etapie rozwoju i szkolenia piłkarskiego. Umiejętne wprowadzanie do gry w seniorach pokazało jak pozytywnie po roku wspólnego grania i trenowania z seniorami prezentują się tacy zawodnicy jak Michał Kowalski i Kamil Wojciechowski. Ponadto półroczne doświadczenia nie idą na marne u Kamila Kacprzaka.

Pozostali nasi juniorzy zaprezentowali się na miarę swoich możliwości i każde takie doświadczenie będzie procentowało w przyszłości. Trener dodaje, że trzeba wziąć pod uwagę, że oni jeszcze 2-3 lata mogą grać w juniorach, dlatego nie możemy jeszcze teraz od nich wymagać za wiele. Poza tym potwierdził swoje niemałe umiejętności testowany bramkarz.

Po meczu wszyscy zawodnicy zostali poinformowani o sytuacji w klubie. Ponieważ klub nie ma zabezpieczenia finansowego dla seniorów na rundę jesienną, to wszystko wskazuje, że Zarząd wycofa tę drużynę z tegorocznych rozgrywek czwartoligowych. Podobna sytuacja była już rok temu, jednak wtedy podjęto decyzję, że jeszcze spróbujemy powalczyć. Niestety bez dodatkowego wsparcia finansowego dla zespołu seniorów dalszy byt absolutnie nie jest możliwy. Do tematu wrócimy wkrótce.

PS. Żeby uciąć wszelkie spekulacje (bo takie docierają do nas) klub na tę chwilę nie ma żadnych przeterminowanych zaległości i długów. Podobnie jak rok temu mówił prezes Robert Szewczyk, tak i teraz prezes Paweł Trafalski potwierdza tu chodzi tylko o zabezpieczenie utrzymania zespołu seniorów, który rocznie kosztuje ponad 200 tys. złotych.

Bzura Chodaków – Pelikan II Łowicz 0:3 (0:0)

Skład:
Zawodnik 1 testowany
Patryk Żakowski
Adrian Tomczyk
Michał Kowalski
Patryk Szewczyk
Kamil Bartosiewicz
Adam Niemyjski
Kamil Kacprzak
Kamil Wojciechowski
Michał Struzik
Zawodnik 4 testowany

Ponadto grali: Hubert Duda, Jan Wierzbicki, Adam Żółtowski, Zawodnik 10 testowany