Bzura Chodaków. Remis w pierwszym sparingu

0
31

W sobotę 6 lutego seniorzy Bzury Chodaków rozegrali pierwszy mecz w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. W wyjazdowym sparingu z drużyną MKS Wicher Kobyłka biało-zieloni zremisowali 2:2.

Test-mecz z trzecią drużyną warszawskiej okręgówki odbył się przy kilkustopniowym mrozie – gra toczyła się na twardej, śliskiej nawierzchni. Do przerwy był bezbramkowy remis. Obie drużyny wypracowały sobie kilka dogodnych sytuacji, lecz strzały albo były niecelne, albo skutecznie interweniowali bramkarze.

W drugiej części gry Bzura objęła prowadzenie. Piotr Chmielak wykorzystał nieuwagę bramkarza przy ustawianiu muru i sprytnym strzałem zdobył gola. Gospodarze ruszyli z atakiem i wyrównali po rzucie karnym. Bzura odpowiedziała bardzo dobrą akcją zakończoną bramką Macieja Brdei. Jednak ponownie nie udało się utrzymać prowadzenia. Gospodarze wykorzystali błąd obrony i zdołali doprowadzić do remisu 2:2.

Chodakowski klub szuka wzmocnień i w najbliższych tygodniach, w ramach okresu przygotowawczego, rozegra jeszcze kilka sparingów. Runda wiosenna rozpocznie się 3 kwietnia. Celem biało-zielonych jest utrzymanie się w IV lidze.

Fot: www.facebook.com/Zdjęcie-z-boiska