Bzura Chodaków. REMIS Z ŻYRARDOWEM…

0
18

Niestety Nasz stadion nadal nie został odczarowany i dzisiejszy mecz pomiędzy: Bzurą a Żyrardowianką zakończył się remisem 2:2, chociaż mogło skończyć się to gorzej, gdyż do przerwy przegrywaliśmy 0:2.

Co ciekawe goście od 25 minuty występowali w 10-tkę, gdyż za faul na Naszym Bramkarzu czerwoną kartką został ukarany ich kapitan. Paradoksalnie jednak to strata jednego zawodnika podziałała na żyrardowiankę mobilizująco, dzięki czemu strzeliła bramki w 30 i 33 minucie.

W 37 minucie meczu, bardzo niepewnie prowadzący zawody sędzia Szymon Cienki – przy jednym z fauli nie wytrzymał fali krytyki płynącej z naszej ławki rezerwowych i najpierw ukarał czerwoną kartką rezerwowego bramkarza Marcina Chmielaka, a następnie czerwoną kartką ukarany został trener Paweł Rzymowski

Ulubionym kolorem sędziego Cienkiego musi być kolor czerwony, gdyż schodząc na przerwę czerwoną kartkę obejrzał nasz kierownik drużyny Michał Orliński.

Po przerwie, ambicja naszych zawodników pozwoliła im na zdobycie pełnej kontroli nad spotkaniem, a dobre zmiany przyczyniły się do poprawy szybkości naszej gry..

Pod naszym naporem gospodarze popełnili dwa przewinienia w polu karnym, które pewnie z karnych – w 60 i 75 minucie – zamienił na bramki Radek Grefkowicz.

Czując moc, nasi piłkarze ruszyli do frontalnego ataku, czasami zapominając o obronie – za wszelką cenę chcąc strzelić zwycięską bramkę. Na nasze szczęście w kapitalnej dyspozycji był dziś Alex Zamani!

Bramki zdobyć się nie udało a więc stadion przy ulica Chopina 101 pozostał nadal nieodczarowany.

Być może powodem tej „magii” są nadal niezdemontowane bramki od Rugby stojące zaraz za bramkami piłkarskimi, o czym skrupulatnie w swoim meczowym raporcie wspomniał delegat związku piłkarskiego wskazując na to, iż stanowią one niebezpieczny element podczas meczów piłki nożnej.

Będąc przy protokołach, a wracając do protokołu sędziego Szymona Cienkiego – zarząd klubu z Chodakowa po meczu zapowiedział odwoływanie się od decyzji sędziego do komisji ligi, gdyż ich zdaniem sędzia mógł błędnie ocenić sytuację i ulec presji meczu.

Bzura Chodaków (Sochaczew) – Żyrardowianka Żyrardów

2:2 (0:2)

Skład Bzury:

Alexander Zamani, Michał Kowalski, Hubert Krasoń, Dawid Stypuła(46’Filip Jeznach), Igor Tomaszewski, Kacper Szczepaniak (61’Kamil Wojciechowski), Adam Zając, Maciej Brdeja(86’Jan Wierzbicki), Artur Fijołek (46’Adrian Tomczyk), Radosław Grefkowicz, Jakub Kowalski

Bramki: Radosław Grefkowicz – 2 z karnych – Bzura; Michał Kozaczkow, Damian Rakoczy – Żyrardowianka

Żółte kartki: Adam Zając, Michał Kowalski, Filip Jeznach, Jakub Kowalski – Bzura; Damian Rakoczy, Jakub Sokołowski

Czerwone kartki: Paweł Rzymowski – trener Bzura; Krzysztof Bajurski – Żyrardowianka

Sędzia: Szymon Cienki (Warszawa)