Bzura Chodaków. Terminarz rundy wiosennej i porażka w ….

0
8

Terminarz rundy wiosennej

4_ligaNasi piłkarze rozpoczynają rundę wiosenną w IV lidze. Jak wiemy pierwszy mecz zagrali na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Za tydzień zaś inauguracja w Chodakowie, rywalem naszego zespołu będzie Wkra Bieżuń. W dalszej części prezentujemy szczegółowy harmonogram gier z udziałem naszej drużyny.

MAZOWIECKA IV LIGA (GRUPA PÓŁNOC)

RUNDA WIOSENNA 2015/2016
Mazovia Mińsk Maz. – Bzura Chodaków (12 marca / sobota / 15:00)
Bzura Chodaków – Wkra Bieżuń (19 marca / sobota / 15:30)
MKS Ciechanów – Bzura Chodaków (25 marca / piątek / 16.00)
Korona Szydłowo – Bzura Chodaków (2 kwietnia / sobota / 15.00)
Bzura Chodaków – Huragan Wołomin (9 kwietnia / sobota / 16.00)
Mazur Gostynin – Bzura Chodaków (16 kwietnia / sobota / ???)
Bzura Chodaków – Mławianka Mława (23 kwietnia / sobota / 16.00)
Naprzód Skórzec – Bzura Chodaków (30 kwietnia / sobota / 16.00)
Bzura Chodaków – MKS Przasnysz (7 maja / sobota / 16.00)
Czarni Węgrów – Bzura Chodaków (15 maja / niedziela / 17.00)
Bzura Chodaków – KS Łomianki (18 maja / środa / 17.30)
Wisła II Płock – Bzura Chodaków (22 maja / niedziela / 11.00)
Bzura Chodaków – Bug Wyszków (28 maja / sobota / 16.00)
Błękitni Gąbin – Bzura Chodaków 0:3 v.o.
Bzura Chodaków – Ożarowianka Ożarów Maz. (4 czerwca / sobota / 16.00)
Ostrovia Ostrów Maz. – Bzura Chodaków (11 czerwca / sobota / 17.00)

Porażka w Mińsku Mazowieckim

izespolOd przegranej rozpoczęliśmy tegoroczne rozgrywki ligowe. Na boisku w Mińsku Mazowieckim tamtejsza Mazovia pokonała nas 5:2, co z jednej strony było wynikiem w pełni zasłużonym, z drugiej zaś Bzura doprowadziła do wyniku 3:2 i wtedy pojawiła się iskierka nadziei na remis.

Niestety bardzo pechowo zaczęliśmy ten mecz. Już w 10. minucie za 2 żółte kartki boisko opuścił nasz stoper Robert Szypulski, chwilę potem straciliśmy kuriozalną bramkę z rzutu wolnego z ok. 25 metrów. To całkowicie pokrzyżowało szyki w naszej drużynie i od tego momentu uwidoczniła się wyraźna przewaga Mazovii. W 20. minucie Piotrek Trafalski był bliski wyrównania, po przejęciu piłki na linii pola karnego, uderzył tuż nad poprzeczką. W 35. minucie gospodarze podwyższyli na 2:0, a w 54. na 3:0. Wtedy wydawało się, że jest po meczu.

W 60. minucie jednak „zakotłowało się” w polu karnym rywali, po czym Mateusz Nowak zdobył bramkę dla Bzury. W 75. minucie jeden z zawodników Mazovii wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę, chwilę potem Damian Szczytniewski zdobył drugiego gola dla nas. Nasi piłkarze w ostatnich dziesięciu minutach niby „poczuli wiatr w żagle”, bo większą liczbą zawodników zaatakowali, ale niestety zapomnieli całkiem o defensywie, czego efektem były kolejne 2 gole dla gospodarzy.

Podsumowując należy podkreślić, że wydarzenia z początku meczu miały duży wpływ na dalszy rozwój wydarzeń. Wydaje się jednak, że pierwszą żółtą kartkę Szypulski dostał zbyt pochopnie, a druga zasłużona, choć trochę pechowa. Od tego momentu graliśmy w dziesiątkę, a naszą obronę uzupełnił pomocnik Tomek Oziemblewski. Trzeba dodać, że nie było wielkiego pola manewru. Za kartki pauzował bowiem nasz podstawowy stoper Adrian Binienda, stąd trochę eksperymentalne ustawienie zespołu.

Po meczu nasz trener powiedział:
Początek ustawił wszystko i przez większość meczu graliśmy w dziesiątkę. Akcje ofensywne mieliśmy inaczej rozgrywać, ale to pechowe rozpoczęcie całkowicie pokrzyżowało plany. Ustawienie zespołu podyktowane było pauzą Adriana, a z drugiej strony na przygotowanie zespołu miałem niewiele czasu. Tak na dobrą sprawę to od tygodnia dysponuje pełną kadrą i dopiero teraz mogę z nimi solidnie popracować.  Poza tym muszę dodać, że na ten mecz pojechało kilku graczy, którzy są po kontuzjach lub dopiero wznowili treningi. Nie chciałem ryzykować ich zdrowia w tym meczu, dlatego na zmiany wolałem wystawić zdrowych juniorów, by w następnych meczach dysponować optymalną kadrą. U nas, póki co jeszcze, okres przygotowań trwa”.

Za tydzień w sobotę 19 marca o godz. 15.30 gramy u siebie z Wkrą Bieżuń.

Mazovia Mińsk Maz. – Bzura Chodaków 5:2 (2:0)