Bzura Chodaków

0
26

Pięć punktów przewagi

Dwa mecze i dwa kolejne zwycięstwa. Piłkarze chodakowskiej Bzury nie zwalniają tempa. Ponadto, po niespodziewanej przegranej Błękitnych Gąbin z Polonią Radzanowo, biało-zieloni mają już pięć punktów przewagi w tabeli płockiej A-klasy. Najlepszym prezentem na 90-lecie klubu będzie z pewnością awans do ligi okręgowej, który jest coraz bliżej.

W niedzielę 28 kwietnia Bzura zagrała wyjazdowe spotkanie z Wichrem Cieszewo. Biało-zieloni prowadzili do przerwy 2:0, a chwilę po wznowieniu gry podwyższyli wynik. Gospodarze nie dali za wygraną. W drugiej połowie dwukrotnie znaleźli drogę do bramki biało-zielonych, lecz nie zdołali doprowadzić do remisu i odebrać punktów chodakowskiej ekipie.

Kolejnym rywalem Bzury była, plasująca się w dole tabeli, drużyna Mazowii Słubice. Mecz rozegrano przy ul. Chopina w niedzielę 5 maja. Początek spotkania to wyrówna gra obu ekip. Z każdą minutą to gospodarze zdobywali jednak przewagę na boisku. Przyniosło to skutek w 37. minucie. Wynik meczu otworzył Adrian Tomczyk. Pięć minut później podwyższył Jan Wierzbicki.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. To biało-zieloni wciąż dominowali na murawie. Trener Bzury, Paweł Rzymowski przy korzystnym wyniku skorzystał z długiej ławki, dając pograć rezerwowym – wykorzystał w drugiej połowie komplet pięciu zmian. Kolejne bramki dla Bzury były tylko kwestią czasu. W 67. minucie stuprocentową sytuację wykorzystał Kamil Wojciechowski, a na kwadrans przed końcem wynik meczu ustalił obrońca biało-zielonych, Adam Żółtowski.

Do końca sezonu pozostało sześć kolejek. W kolejny weekend Bzura zagra na wyjeździe z trzecim w tabeli płockiej A-klasy zespołem Zorzy Szczawin Kościelny. Na stadion przy ul. Chopina biało-zieloni powrócą w sobotę 18 maja, aby zmierzyć się z drużyną Spójni Mała Wieś.

Wicher Cieszewo – Bzura Chodaków 2:3 (0:2)
Bramki: Kamil Wojciechowski (2), Jakub Kowalski
Skład Bzury: M. Kowalski, Żółtowski, J. Kowalski, Krawczak, Wierzbcki, Wojciechowski, Jeznach, Strzelczyk, Stencel, Tomczyk, Karczewski (Kacprzak)

Bzura Chodaków – Mazowia Słubice 4:0 (2:0)
Bramki: Adrian Tomczyk, Jan Wierzbicki, Kamil Wojciechowski, Adam Żółtowski
Skład Bzury: M. Kowalski, Żółtowski (Karczewski), J. Kowalski (Stypuła), S. Krawczak (K. Krawczak), Wierzbicki, Wojciechowski (Siejka), Tomczyk (Kawczyński), Jeznach, Strzelczyk, Stencel, K. Kacprzak

Tabela po XVI kolejce
1. Bzura Chodaków    70-15    43
2. Błękitni Gąbin    47-15    38
3. Zorza Szczawin Kościelny    37-26    34
4. Wicher Cieszewo    45-26    30
5. Spójnia Mała Wieś    45-29    23
6. GKS Góra    30-33    21
7. ULKS Ciółkowo    17-31    20
8. Szopen Sanniki    38-48    19
9. Mazowia Słubice    23-38    17
10. Polonia Radzanowo    25-33    15
11. Wisła Główina-Sobowo    28-52    14
12. Wisła Nowy Duninów    7-66    1

.

.

Inne wyniki:

Bzura U12 – Orkan Sochaczew 6:1
Bzura U16 – Orkan Sochaczew 6:1

Kilka słów od Trenera Mariusza Mamcarza Bzura U12:

Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo drużyny U-12 – jednak sobotni mecz miał trochę inny wymiar, graliśmy z lokalnym rywalem Orkanem.

Początkowo mecz układa się dla nas dobrze, szybko zdobywamy bramkę na 1:0. Niestety za chwilę komplikujemy sobie wynik meczu. Wystarczy chwila dekoncentracji i w niegroźnej sytuacji, przy przyjęciu piłki, dotyka ona ręki naszego obrońcy i mamy rzut karny. A w konsekwencji remis 1:1. Bierzemy się szybko do pracy i na przerwę schodzimy z wynikiem 3:1, po przerwie dalsza dobra gra owocuje kolejnymi bramkami, a mecz kończy się wynikiem 6:1.

Zwycięstwo cieszy, ale ważniejsza jest gra i styl w jakim zespół się zaprezentował. Progres gry z meczu na mecz rośnie i z optymizmem należy patrzeć na kolejne mecze. Bramki w sobotnim meczu zdobyli Bieńczyk Antek (5x) i Cieliński Piotr.