Bzura i Orkan bez punktów

0
16

Dwa sochaczewskie kluby piłkarskie, które w tym sezonie grają o klasę wyżej niż w poprzednim mogą nie utrzymać się w swoich ligach. Runda jesienna zbliża się do końca, a zarówno Bzura jak i Orkan znajdują się w strefach spadkowych. Biało-zieloni po 10 spotkaniach mają zaledwie siedem punktów; Orkan wygrał tylko raz, a siedmiokrotnie przegrywał. Wzrostu formy nie widać. Może wiosną będzie lepiej? Póki co obie drużyny zanotowały po dwie kolejne porażki.

Po pierwszej połowie meczu na stadionie przy ul. Chopina z zespołem z Mławy, gdy goście prowadzili 2:1, wydawało się, że chodakowskich piłkarzy stać co najmniej na remis. Po przerwie to Bzura częściej atakowała. Zabrakło jednak skuteczności i szczęścia. Było blisko – piłka po strzałach biało-zielonych m.in. dwukrotnie trafiała w poprzeczkę bramki. Goście wyprowadzali jednak skuteczne kontrataki. Z szybkich akcji zdobyli w drugiej połowie trzy gole i ostatecznie odnieśli pewne zwycięstwo.

Blisko remisu było też podczas wyjazdowego spotkania w Troszynie. To gospodarze wyszli a prowadzenie. W 37. minucie wyrównał Adam Żółtowski. Wynik 1:1 utrzymywał się do 87. minuty, gdy ekipa z Troszyna strzeliła zwycięską bramkę i zabrała Bzurze cenny punkt wywalczony na wyjeździe.

Nie lepiej radzą sobie piłkarze Orkana. W wyjazdowym spotkaniu, rozegranym 27 września w Drobinie, przegrywali do przerywy 1:0. Gdy Cezary Czarnecki otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisku, ekipa Orkana nie poradziła sobie grając w osłabieniu i ostatecznie przegrała 2:0.

W sobotę 3 października na stadionie przy ul. Warszawskiej Orkan podejmował lidera płockiej „okręgówki” – zespół Stoczniowca Płock. Goście zagrali bardzo „na luzie”. Przez całe spotkanie kontrolowali grę. Dwa strzelone gole zapewniły im pewne trzy punkty a gospodarze, przy niewielkim wymiarze kary, otrzymali kolejną cenną lekcję.