Bzura mistrzem jesieni

0
18

Chodakowcy piłkarze są w tym sezonie niepokonani. Biało-zieloni zostali mistrzami jesieni w płockiej A-klasie. W ostatniej kolejce Bzura Chodaków rozgromiła na wyjeździe drużynę Wisły Nowy Duninów 9:0.

Zawodnicy trenera Pawła Rzymowskiego pożegnali się z własną publicznością w niedzielę 28 listopada. Podejmowali na stadionie przy ul. Chopina drużynę GKS Góra. Relację z tego spotkania napisał Norbert Prengowski:
„Bzura od początku zaatakowała i już na początku meczu zagroziła bramce rywali. Po strzale z rzutu wolnego piłka wylądowała na poprzeczce bramki GKSu. Pierwszy gol padł już w 12. minucie a jego zdobywcą został Kamil Wojciechowski, który wykorzystał dogodną sytuację sam na sam z bramkarzem. Ekipa biało-zielonych zbyt długo nie pocieszyła się prowadzeniem, bo siedem minut później goście z Góry po strzale z rzutu karnego zdobyli gola wyrównującego. Goście wielokrotnie próbowali atakować bramkę chodakowskiej ekipy. Szczególnie niebezpieczne było, pozornie łatwe do obrony, uderzenie głową z ok. 16 metrów, było jednak ono niecelne i wylądowało obok bramki.
Bzura wyszła na prowadzenie w 28. minucie a na listę strzelców ponownie wpisał się Kamil Wojciechowski.
Drużyna gości robiła dużo strat w fazie rozgrywania, co pozwalało chodakowskim piłkarzom zbierać większość „drugich piłek”. Trzy minuty po przerwie prowadzenie dla biało-zielonych podwyższył Jan Wierzbicki, który w sprytny sposób okiwał obrońcę i wykończył akcję strzałem z półwoleja.
Chodakowska drużyna zaczęła zdecydowanie przeważać. Szczególnie należy pochwalić Kamila Kacprzaka, który świetnie rozgrywał i prowadził grę oraz Adama Żółtowskiego, który świetnie podłączał się do akcji ofensywnych. Dobra postawa zawodników trenera Pawła Rzymowskiego doprowadziła do gola numer cztery, którego, po świetnym podaniu Jana Wierzbickiego oraz odbitym przez bramkarza strzale Kamila Wojciechowskiego, zdobył kapitan drużyny Jarosław Stencel. Ostatnie, piąte trafienie, w drugiej minucie doliczonego czasu gry, zaliczył Adrian Tomczyk”.

Na zakończenie rundy jesiennej, w sobotę 3 listopada, chodakowcy piłkarze wybrali się do Nowego Duninowa, aby zmierzyć się, z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli tamtejszą Wisłą. Tak jak można było się spodziewać, biało-zieloni urządzili sobie „strzelaninę”. Dwucyfrowy wynik był blisko, ostatecznie zakończyło się na 9:0 dla Bzury. Do przerwy, po dwóch trafieniach Jana Wierzbickiego i jednym Adriana Tomczyka, było 3:0. W drugiej części gry drogę do bramki gospodarzy dwukrotnie (kompletując hat-tricka) znalazł Adrian Tomczyk. Dwie bramki strzelił też Kamil Wojciechowski, a po jednej Dawid Stypuła i Kamil Kacprzak.

Sukces Bzury Chodaków to wynik skuteczności piłkarzy. Biało-zieloni w 11 ligowych meczach strzelili 54 gole. Najlepszym napastnikiem drużyny jest Kamil Wojciechowski, który jesienią 16 razy trafiał do bramki rywali. Tuż za nim, z trzynastoma golami, na liście strzelców jest Adrian Tomczyk. Trzeci, z ośmioma bramkami na koncie, jest Jan Wierzbicki.
W ostatnim numerze naszej gazety wkradł się „chochlik”. Przewaga Bzury Chodaków nad Błękitnymi Gąbin wciąż (po 11. kolejce) wynosi dwa punkty. Wszystko wskazuje, że to między tymi dwoma drużynami rozegra się walka o awans do Ligi Okręgowej w przyszłym sezonie. Drużyny spotkają się w rundzie rewanżowej już w ramach pierwszej kolejki wiosną. Mecz rozegrany zostanie w Gąbinie. Przypomnijmy, że przy ul. Chopina biało-zieloni zremisowali z Błękitnymi 1:1.

Bzura Chodaków – GKS Góra 5:1 (2:1)
Wisła Nowy Duninów – Bzura Chodaków 0:9 (0:3)