Bzura zaczęła sezon

0
28

Porażka u siebie, rezygnacja z udziału w rozgrywkach pucharowych i pewne zwycięstwo na wyjeździe, w II kolejce. To bilans początku sezonu biało-zielonych, którzy rozpoczęli go w IV Lidze Mazowieckiej.

Na inaugurację rozgrywek ligowych w nowym sezonie, 1 sierpnia Bzura na stadionie przy ul. Chopina, zagrała z drużyną KS Łomianki. Przed rozpoczęciem spotkania kapitan biało-zielonych – Maciej Pater odebrał puchar oraz worek futbolówek od władz płockiego OZPN za awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Przed pierwszym gwizdkiem piłkarze minutą ciszy oddali hołd powstańcom warszawskim.

Gospodarze potrzebowali 13 minut aby wyjść na prowadzenie. Pierwszego gola sezonu dla biało-zielonych zdobył Maciej Pater. Nie cieszył się jednak zbyt długo. Kilka minut później doznał poważnej kontuzji – czeka go operacja ścięgna Achillesa i dłuższa przerwa w grze. Także w pierwszej części meczu urazu kolana doznał Błażej Tomaszewski. Jeszcze przed przerwa Bzura mogła podwyższyć prowadzenie. Niestety, Kacper Szczepaniak nie wykorzystał rzutu karnego. Rywale doprowadzili do remisu w 64. minucie. Bzura ponowie wyszła na prowadzenie pięć minut później, gdy po rzucie wolnym piłka trafiła pod nogi Mateusza Struzika, a on skierował ją do bramki. W ostatnich 10 minutach spotkania sędzia, za faule w polu karnym, podyktował dla gości dwie „jedenastki”. Piłkarze z Łomianek wykorzystali obie szanse i ostatecznie wygrali 3:2.

W środę 5 sierpnia piłkarze z Chodakowa mieli zagrać mecz 1/16 finału pucharu z Kasztelanem Sierpc. Jednak zrezygnowano z wyjazdu i tym samym z udziału w rozgrywkach. Decyzje podjął zarząd oraz sztab trenerski w porozumieniu z zawodnikami pierwszej drużyny Bzury Chodaków. Powody to: kontuzje kilku zawodników oraz brak możliwości uczestnictwa w zawodach z powodów służbowych oraz rodzinnych niektórych piłkarzy.

Mecz II kolejki biało-zieloni zagrali w sobotę 8 sierpnia na wyjeździe z Wkrą Żuromin. Do przerwy, po bramce Michała I Kowalskiego Bzura prowadziła 1:0. W 64. minucie prowadzenie podwyższył Radosław Grefkowicz. Biało-zieloni dobili rywali w końcówce spotkania. W 90. minucie Adam Zając zamienił rzut karny na kolejnego gola, a wynik meczu na 4:0, w czwartej doliczonej minucie gry, ustalił Marcin Rosa.

Szkoleniowiec Bzury, Paweł Rzymowski, nie ukrywał zadowolenia po spotkaniu.

Wielkie ukłony dla mojego zespołu. Muszę pochwalić piłkarzy za to, jak realizowali założenia taktyczne. Widać było dynamikę w poczynaniach mojej drużyny i pomysł na grę. Dobrze wyglądała też gra w defensywie – komentuje trener Bzury.

W III kolejce na piłkarzy z Chodakowa czeka kolejny wymagający rywal – Świt Staroźreby, ekipa która wygrała dwa pierwsze mecze w tym sezonie. Spotkanie odbędzie się w sobotę 15 sierpnia na stadionie przy ul. Chopina. Początek o godz. 13.30. Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z wytycznymi Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Oznacza to, że mecz odbędzie się z ograniczonym udziałem publiczności. Organizatorzy z myślą o kibicach, podobnie jak w przypadku spotkania z Łomiankami, prawdopodobnie przygotują transmisję na żywo, którą będzie można oglądać w internecie.