CAMERATA MAZOVIA EURYDYKI TAŃCZĄCE

0
85

W niedzielę, 12 marca 2017 r. w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbył się koncert: „Eurydyki Tańczące”. Na scenie zagrała Orkiestra Kameralna „Camerata Mazovia”, supportowe piosenki wykonali członkowie grupy OPEN DAY po czym piosenki Anny German zaśpiewała Joanna Rolewska. Sala wypełniona była po brzegi. Na koncert zaprosił burmistrz miasta Piotr Osiecki.

Tekst: Łukasz Kuciński, graf. Drukarnia Colorador Sochaczew, fot. Przemko Stachowski.

SCK

.

Koncert Eurydyki przyciągnął tłumy

– To było jak pierwsza randka po prawie pół wieku małżeństwa. Przenieśliśmy się w czasie do momentów z młodości, kiedy wszyscy nucili przeboje Anny German i innych gwiazd z tamtych lat – powiedzieli nam po niedzielnym koncercie państwo Janina i Henryk. Nazwać „Eurydyki Tańczące” sentymentalną podróżą, to jednak za mało. Za nami kolejny spektakularny sukces artystów związanych z Sochaczewskim Centrum Kultury.

W niedzielę 12 marca burmistrz Piotr Osiecki zaprosił mieszkańców na koncert w wykonaniu orkiestry Camerata Mazovia, której towarzyszyła Joanna Rolewska. Przed gwiazdą wieczoru wystąpiły młode wokalistki z projektu „Open Day”. Sala boryszewskiego SCK wypełniona była oczywiście po brzegi, co staje się właściwie już tradycją odbywających się tam wydarzeń.

Witając zebranych dyrektor Artur Komorowski zwrócił uwagę na to, że ta, konsekwentnie wysoka frekwencja, sprawia iż konieczność dobudowania w sali balkonu staje się coraz pilniejsza. Z kolei burmistrz Osiecki ze swoim zastępcą Markiem Fergińskim postanowili ustąpić miejsca paniom, zachęcali również innych przedstawicieli płci brzydszej, by poszli za ich przykładem.

To, że nie dla wszystkich wystarczyło miejsc siedzących, nie stanowiło dla publiczności problemu. Wszelkie niedogodności zrekompensował im  koncert wypełniony szlagierami z dawnych lat. Bardzo dobrze spisały się wokalistki „Open Day”. Klasą samą w sobie kolejny raz była zaś Joanna Rolewska, dobrze znana z interpretacji utworów Anny German. „Greckie Wino”, „Tańczące Eurydyki” czy „Być może” porwały publiczność. Artystka kilkakrotnie bisowała przy owacjach na stojąco. Wydarzenie zakończyła niespodzianka dla zebranych pań. Było to wspólne wykonanie przez obecnych na koncercie panów ponadczasowego przeboju Jana Kiepury  „Brunetki, blondynki”.

Mimo tak wielu atrakcji publiczność nie miała najmniejszej ochoty opuszczać SCK. Poczucie niedosytu było niewątpliwe, więc z pewnością dobrą wiadomością dla sochaczewian będzie to, że dyrektor Artur Komorowski zapowiada kolejne koncerty. Już w kwietniu czeka nas unikatowa atrakcja – swoją premierę będzie miała pierwsza opera wystawiana w naszym mieście.

Agnieszka Poryszewska
agnieszka.poryszewska@sochaczew.pl

„Ziemia Sochaczewska”

.