CDC rozpoczyna dochodzenie po 35 pozytywnych testach na Covid po konferencji CDC

Detektywi chorób w Centrach Kontroli i Zapobiegania Chorobom badają nową epidemię: około trzech tuzinów przypadków koronawirusa związanych z ich własną doroczną konferencją w zeszłym tygodniu.

„CDC współpracuje z Departamentem Zdrowia stanu Georgia w celu przeprowadzenia szybkiej oceny epidemiologicznej potwierdzonych przypadków COVID-19 w połączeniu z konferencją EIS w 2023 r. w celu określenia wzorców transmisji” – powiedziała w e-mailu rzeczniczka CDC Kristen Nordlund.

Nordlund powiedział, że CDC zgłosiło przypadki stanowym urzędnikom ds. Zdrowia, którzy mają jurysdykcję nad miejscem, w którym odbywa się konwencja. Uczestnicy powiedzieli, że wielu z tłumu nie nosiło masek, dystansu społecznego ani innych środków ostrożności zalecanych przez CDC przed pandemią.

Mniej niż 100 000 Potwierdzone przypadki koronawirusa W zeszłym tygodniu w całych Stanach Zjednoczonych odnotowano najniższe poziomy od prawie dwóch lat. Jednak eksperci ds. zdrowia publicznego ostrzegają, że większość przypadków nie jest monitorowana, a wielu Amerykanów przeprowadza testy w domu i decyduje się nie zgłaszać wyników. Wirus jest również jedną z 10 najczęstszych przyczyn zgonów w tym roku, przy czym zgony koncentrują się wśród osób starszych i z obniżoną odpornością.

Eksperci zgłosili wybuch przypadków koronawirusa na konferencji CDC — po raz pierwszy Grupa detektywów Przetrzymywany osobiście od ponad czterech lat – wyjaśnia Trwałość Pączkujący wirus. Czterodniowa konferencja dla urzędników i absolwentów służb wywiadu epidemiologicznego, która odbyła się w zeszłym tygodniu w pobliżu siedziby CDC w Atlancie, przyciągnęła około 2000 uczestników, którzy mogli zostać w pełni zaszczepieni.

„To niestety nowa normalność” – napisał w wiadomości tekstowej Jay Verma, specjalista chorób zakaźnych w Weill Cornell Medicine. „Chociaż niepokojące jest obserwowanie powszechnego rozprzestrzeniania się Covid-19 na najważniejszej konferencji zdrowia publicznego CDC, jest to kolejny wyraźny przykład sytuacji globalnej”.

Verma powiedział, że osoby i organizacje powinny nadal stosować środki ostrożności związane z koronawirusem, aby chronić siebie i ratować najbardziej narażonych w razie potrzeby. „Uważam, że organizatorzy dużych konferencji, zwłaszcza pracownicy służby zdrowia, powinni co najmniej obficie udostępniać wysokiej jakości maski i papier toaletowy oraz zapewnić odpowiednią wentylację i/lub dezynfekcję powietrza” – napisał.

READ  Aaron Rodgers i Jets mieli wielkie marzenia, a teraz zaczyna się wycieczka na Super Bowl

Nordlund powiedział, że około 35 osób związanych z konferencją uzyskało pozytywny wynik we wtorek.

„Przeprowadzenie szybkiego dochodzenia teraz pomoże nam zrozumieć wybuch epidemii i udoskonalić przyszłe wytyczne dotyczące zdrowia publicznego, gdy wyjdziemy z sytuacji zagrożenia zdrowia publicznego i przejdziemy do następnej fazy nadzoru i reagowania na COVID-19” – napisał. „Wszędzie tam, gdzie na konferencjach odbywają się duże zgromadzenia, zwłaszcza w pomieszczeniach, nawet w okresach niskiej transmisji społecznej, istnieje możliwość rozprzestrzeniania się COVID-19”.

Zgodnie z wiadomością e-mail udostępnioną The Washington Post, uczestnicy konferencji otrzymali wiadomość e-mail od CDC.

„Jeśli osobiście uczestniczyłeś w konferencji, mogłeś mieć kontakt z kimś z Covid-19” – czytamy w e-mailu. „Jeśli wystąpią objawy, zalecamy postępowanie zgodnie z wytycznymi CDC dotyczącymi izolacji i testów”.

Administracja Bidena ogranicza swoją reakcję na pandemię, a większość federalnych nakazów szczepień i stan zagrożenia zdrowia publicznego z powodu koronawirusa zostały zniesione w przyszłym tygodniu. Chociaż eksperci ds. zdrowia publicznego znacznie zmniejszyli ryzyko infekcji, zachowują ostrożność co do przyszłych odmian i zauważają, że wirus nadal ewoluuje.

Na przykład, Nowy wariant podrzędny Omicron, XPB.1.16, nazywany Arcturus, stał się bardziej rozpowszechniony w Stanach Zjednoczonych. Najnowszy tracker CDC pokazuje utworzoną odmianę Prawie 12 procent przypadków w całym kraju W tygodniu zakończonym 29 kwietnia był to wzrost o około 7 procent w stosunku do tygodnia zakończonego 15 kwietnia. Obecnie większość infekcji w Stanach Zjednoczonych pochodzi z XBB.1.5, podtypu Omicron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *