Cel, aby usunąć niektóre produkty LGBTQ po sprzeciwie klientów

NOWY JORK, 23 maja (Reuters) – Target, który zaprezentował swoją kolekcję Pride na początku maja, wycofuje niektóre produkty ze swoich sklepów po tym, jak spotkał się z reakcją klientów, twierdząc, że działa na rzecz ochrony bezpieczeństwa pracowników, firma powiedziała Reuterowi we wtorek. .

Target Corp (TGT.N) oferuje ponad 2000 produktów w ramach swojej kolekcji Pride, w tym odzież, książki, muzykę i wyposażenie domu. Kubki „Gender Fluid”, kalendarze i książki „Queer All Year” dla dzieci w wieku 2-8 lat, w tym „Bye Bye, Binary”, „Bright 1,2,3” i „Nie jestem dziewczyną”.

„Od czasu wprowadzenia tegorocznej kolekcji doświadczyliśmy zagrożeń, które wpływają na bezpieczeństwo i dobre samopoczucie członków naszego zespołu podczas pracy” – powiedział Target w oświadczeniu.

„Biorąc pod uwagę te niestabilne okoliczności, wprowadzamy zmiany w naszych planach, w tym usuwamy przedmioty w centrum najbardziej znaczącego zachowania konfliktowego” – powiedział sprzedawca z Minneapolis.

Target świętuje Miesiąc Dumy od ponad dekady. Ale tegoroczna zbiórka doprowadziła do nasilenia się konfliktów między klientami i pracownikami oraz incydentów rzucania towarów Pride na podłogę, powiedziała rzeczniczka Target, Kayla Castaneda.

Ruch Target następuje po konserwatywnej reakcji na Bud Light, którą browar Anheuser-Busch w zeszłym miesiącu promował piwo w mediach społecznościowych z transpłciowym influencerem Dylanem Mulvaneyem.

Target usuwa wycofane produkty ze wszystkich swoich sklepów w USA i ze swojej strony internetowej, powiedział Castaneda.

Podczas gdy różne produkty Pride Collection są poddawane przeglądowi, tylko marka LGBTQ Abprallen, która została poddana kontroli pod kątem powiązań z brytyjskim projektantem Ericem Cornellem, jest obecnie usuwana.

Cornell spotkał się z reakcją mediów społecznościowych za projektowanie towarów zawierających wizerunki pentagramów, rogatych czaszek i innych satanistycznych produktów.

READ  Rodzina Dyera Nicholsa obejrzy w poniedziałek wideo z jego aresztowania przez policję w Memphis na kilka dni przed śmiercią

Wyszukiwanie towarów Abprallen na Target.com we wtorek dało wynik „0”.

Zrzuty ekranu i posty
Target wcześniej sprzedawał sweter z napisem „Cur Transphobia Not Trans People” za 25 dolarów oraz torbę „Too Queer For Here” za 18 dolarów podczas wydarzeń w mediach społecznościowych.

Target dokonuje również przeglądu strojów kąpielowych dla osób transpłciowych i artykułów dla dzieci, powiedział Castaneda, ale nie podjęto jeszcze żadnych decyzji w sprawie tych produktów.

Na przykład kostium kąpielowy sprzedawany w dziale dla kobiet został poddany analizie pod kątem dopasowania, które zostało opisane jako „przyjazne dla kaczek”, co podkreśla jego zdolność do radzenia sobie z męskimi genitaliami.

Fox News Raport Niektóre sklepy Target w południowych stanach poinformowały we wtorek, że usuwają towary związane z Pride z witryn sklepowych. Pracownik sklepu Target w Arkansas powiedział Reuterowi, że sklep miał głębokie zanurzenie w strojach kąpielowych związanych z Pride.

„Kiedyś mieliśmy stroje kąpielowe z przodu… ale teraz są one w przypadkowym miejscu z tyłu” – powiedział pracownik, który nie chciał ujawnić swojego nazwiska. „Zaczęliśmy przesuwać zapasy w niedzielę”.

raport Siddhartha Gavela w Nowym Jorku; Montaż przez Leslie Adler

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *