Chiny szacują, że 250 milionów ludzi zostało zarażonych Covidem w ciągu 20 dni

Chińscy urzędnicy szacują, że około 250 milionów ludzi, czyli 18 procent populacji, zostało zarażonych Covid-19 w pierwszych 20 dniach grudnia, ponieważ Pekin nagle zniósł ograniczenia, które powstrzymywały chorobę przez prawie trzy lata.

Sun Yang, zastępca dyrektora Chińskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób, ujawnił na środowej konferencji poświęconej zdrowiu, że szacunkowo 37 milionów ludzi, czyli 2,6 procent, zostało zarażonych tylko we wtorek, powiedziały dwie osoby zaznajomione z tą sprawą. z tematem.

Powiedział tempo słońca CovidLudzie wyjaśnili tłumowi, że rozprzestrzenianie się w kraju wciąż rośnie i szacuje się, że ponad połowa ludzi w Pekinie i Syczuanie jest już zarażona.

Eksplozja zachorowań nastąpiła po decyzji Pekinu w tym miesiącu o rezygnacji z polityki zero covid, która powstrzymywała wirusa poprzez masowe testy, obowiązkowe kwarantanny i surowe blokady.

Dane The Sun, przedstawione na spotkaniu za zamkniętymi drzwiami, zaprzeczały danym opublikowanym przez Narodową Komisję Zdrowia, która zgłosiła 62 592 objawowych przypadków Covid-19 w tym samym okresie. W zeszłym tygodniu Chiny Przestałem próbować obliczyć całkowitą liczbę publicznie Infekcje po tym, jak władze ograniczyły testy Covid.

Brak informacji publicznej w Chinach na temat fal Covid skłonił Waszyngton i Światową Organizację Zdrowia do wywierania presji na Pekin, aby przejrzyście informował o liczbie przypadków, ciężkości choroby, danych dotyczących hospitalizacji i innych statystyk zdrowotnych szeroko dostępnych w innych krajach. .

W ChinyW stolicy i innych miastach fala zakażeń Covidem zalała szpitale napływem starszych, obłożnie chorych pacjentów i pozostawiła niewiele łóżek na izbach przyjęć i oddziałach intensywnej terapii.

Oficjalna relacja NHC ze środowego wydarzenia zawierała niewiele szczegółów na temat tego, o czym dyskutowali najwyżsi urzędnicy służby zdrowia w kraju.

Ale na spotkaniu Ma Xiaowei, dyrektor NHC, zażądał, aby szpitale uporządkowały przepełnione izby przyjęć i przeniosły pacjentów na oddziały szpitalne, powiedział jeden z uczestników wydarzenia. Wezwał średnie i duże szpitale do przyjmowania większej liczby pacjentów z poważnymi objawami i obiecał, że organy regulacyjne nie będą ponosić odpowiedzialności za rosnącą śmiertelność.

READ  Sojusznicy wzmacniają Ukrainę, składając kolejne obietnice dotyczące broni; Ale nic nie wskazuje na amerykańsko-niemiecką umowę dotyczącą czołgów

Tymczasem szacunek 250 milionów przypadków wzbudził dalsze wątpliwości co do dokładności oficjalnych statystyk Covid i sposobu, w jaki władze obliczają liczbę zgonów z powodu tej choroby.

NHC odnotowało w sobotę 4103 nowe lokalne przypadki, w porównaniu z ponad 40 000 codziennych przypadków w zeszłym miesiącu i nie zgłosiło żadnych zgonów związanych z Covidem drugi dzień z rzędu.

Kraj oficjalnie zgłosił tylko osiem zgonów od 1 grudnia. Najwyżsi urzędnicy służby zdrowia powiedzieli w tym tygodniu, że tak Zawęziłem definicję Co to jest śmierć w covid w ruchu na rzecz zmniejszenia liczby ofiar śmiertelnych w społeczeństwie.

Jednak krematoria w stolicy Chin z trudem radzą sobie z gwałtownym wzrostem liczby zwłok, a w szpitalach piętrzą się stosy ciał. Odwiedzony przez Financial Times W ostatnich dniach.

Kilka modeli, w tym jeden częściowo finansowany przez chińskie CDC, przewiduje, że kraj może Do 1 miliona osób jest dotkniętych zgonami Covid-19 Podczas ponownego otwierania.

Narodowa Komisja Zdrowia nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *