Chopin i jego podróże po Europie…

0
34

Już 5 marca odbędą się inauguracyjne zajęcia kolejnego wiosennego semestru Małej Akademii Chopinowskiej – edukacji pełnej wyzwań, interesujących treści, kreatywnych działań i nauki poprzez zabawę. Tym razem zintegrowane tematycznie warsztaty muzyczne i plastyczne skoncentrowane będą wokół podróży Chopina po Europie, zainspirują do poznania wpływów, jakie widoczne są w twórczości kompozytora i jakie kojarzą się z miejscami, w których przebywał.

Pierwsze zajęcia w tym semestrze o tematyce „Berlin – Operowe wspaniałości i młodzieńcza ekscytacja” pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy w trakcie pobytu w Berlinie Chopina inspirowały przedstawienia operowe? Podczas warsztatu muzycznego studenci Małej Akademii Chopinowskiej dowiedzą się co to jest opera. Poznają charakterystyczne barwy męskich i żeńskich głosów operowych, a także zaimprowizują mini scenki do wybranych fragmentów muzycznych, z użyciem rekwizytów – pacynek. Będzie także warsztat malarski.

Zajęcia odbędą się w niedzielę, w dwóch grupach wiekowych: grupa pierwsza to dzieci w wieku 3-6 lat: w godz. 11.00 – 11.45 (zajęcia muzyczne) oraz 11.45-12.30 (zajęcia plastyczne). Druga grupa, to dzieci w wieku 7-10 lat: w godz. 11.00 – 11.45 (zajęcia plastyczne) oraz 11.45-12.30 (zajęcia muzyczne).

Nowym projektem, który również zainaugurowany zostanie 19 marca o godz. 10.00 (tuż przed zajęciami Małej Akademii Chopinowskiej) jest Dziecięcy Zespół Instrumentalny Orffa w Żelazowej Woli.  Zajęcia rytmiczne połączone z rytmicznym dziecięcym zespołem interpretacji ruchowych to nauka poprzez zabawę, wspólne muzykowanie, uwrażliwienie uczestników na dźwięki wykonywanych utworów, kształtowanie poczucia rytmu. Uczestnicy zajęć stworzą koncertującą orkiestrę instrumentów Orffa.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o rezerwowanie miejsc gwarantujących udział w Małej Akademii Chopinowskiej: tel. (+48 46) 863-33-00, w godz. 9.00-16.00 lub e-mail: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl. Koszt uczestnictwa to 15 zł za jednorazowy udział w zajęciach, 45 zł za karnet na 4 zajęcia. Udział w zajęciach Dziecięcego Zespołu Instrumentów Orffa – bezpłatny.

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli