Chopin wciąż żywy…

Na tych, którzy nie poddali się deszczowej aurze i wybrali koncert zamiast meczu piłki nożnej o godzinie 17, w nieco burzową niedzielę czekały piękne występy we wnętrzach sannickiego pałacu.

To już trzeci koncert z cyklu „Wakacje na miarę Chopina” współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Na fortepianie zagrali: Tomasz Zając – pianista ze sporym dorobkiem muzycznym oraz Olaf Ciba, który na sannickiej scenie debiutował. Młody pianista jest uczniem III klasy II grupy w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia
w Białogardzie w klasie Izabeli Dziuby. Olaf zdobył II nagrodę oraz nagrodę specjalną
w grupie II w Festiwalu Pianistycznym, który w maju odbył się w Sannikach po raz pierwszy. Na koncercie wykonał Poloneza B-dur op. posth. Fryderyka Chopina.

Tomasz Zając z kolei w czerwcu 2017 roku ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj i dr hab. Agnieszki Przemyk- Bryły na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Aktualnie student prof. Katarzyny Jankowskiej- Borzykowskiej w klasie kameralistyki na tej samej uczelni. Pianista zagrał m.in. Menuet G-dur i Pieśń Miłosną Ignacego Jana Paderewskiego, walce i nokturny Fryderyka Chopina oraz Gnossiennes No. 1-4 Erica Satie. Oby ten niezwykły nastrój, w którym trwaliśmy w czasie koncertu pozostał z nami na długi czas. A przynajmniej do następnego koncertu.

Zapraszamy tym razem nietypowo, bo do sannickiego kościoła na Młodzieżowe pieśni
i piosenki sakralne w wykonaniu zespołu CHORIS DEUS.

Klaudia Rymarkiewicz
Europejskie Centrum Artystyczne
im. Fryderyka Chopina w Sannikach