Ciężko pobił i uciekł do Nidzicy

0
328

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 52–letniemu mężczyźnie za brutalne pobicie swojej konkubiny. Sąd zastosował już wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

W ubiegłym tygodniu na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że pobił swoją konkubinę. Z rozmowy wynikało, że kobieta mogła posiadać poważne obrażenia ciała. Rozmówca podał adres pod jaki powinna udać się karetka pogotowia, a następnie rozłączył się. Dyspozytor powiadomił również sochaczewskich policjantów, którzy natychmiast udali się we wskazane miejsce.

Ponieważ pomieszczenie w którym miała znajdować się kobieta było zamknięte, policjanci wybili szybę w oknie, by dostać się do wewnątrz. Po wejściu do środka znaleźli brutalnie pobitą 51–letnią mieszkankę gminy Sochaczew. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala w Sochaczewie, a następnie przetransportowano ją śmigłowcem do szpitala w Warszawie.

Natychmiast wszczęto poszukiwania za sprawcą, którym okazał się 52–letni konkubent pobitej kobiety. Mężczyzna tuż po zdarzeniu wsiadł do samochodu i oddalił się z miejsca. Policjanci ustalili, że para prowadziła działalność gospodarczą. Przy rozliczeniu doszło między nimi do nieporozumienia i wtedy 52-latek pobił swoją konkubinę. Policja nie miała nigdy sygnałów, że między nimi może dochodzić do aktów przemocy. Nie było również wszczętej procedury Niebieskiej Karty.

Dzień po zdarzeniu, poszukiwany mężczyzna zadzwonił do sochaczewskiego dyżurnego Policji i poinformował gdzie przebywa. Został zatrzymany w Nidzicy, skąd został doprowadzony do sochaczewskiej komendy, a następnie osadzony w policyjnym areszcie.

W ubiegły piątek zatrzymany 52–latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie przedstawiono mu zarzut z artykułu 156 § 1 pkt. 2 kodeksu karnego czyli spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu. Sprawcy brutalnego pobicia grozi do 10 lat pozbawienia wolności.