CPK – ciąg dalszy

0
157

Skaning laserowy terenu inwestycji. Od jutra nowe badania geodezyjne CPK

Rusza kolejny etap prac w terenie w ramach przygotowań do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Od jutra geodeci będą prowadzili badania skaningowe w gminach: Baranów, Teresin i Wiskitki. Specjalistyczne badania będą bezinwazyjne i potrwają kilka dni.

Badania składają się z dwóch etapów. Po pierwsze, po drogach publicznych na obszarze przyszłej inwestycji będzie poruszał się samochód pomiarowy z zestawem LIDAR, czyli laserowym czujnikiem odległości. Pomiar odbędzie się na terenie gmin Baranów, Teresin i Wiskitki po wyznaczonej wcześniej trasie przejazdu. To badanie będzie bezkolizyjne, nieinwazyjne i praktycznie niezauważalne dla mieszkańców.

Po drugie, dwa zespoły terenowe wykonają pomiar budynków na terenie gmin Wiskitki i Teresin,  stosując metodę skaningu laserowego. Geodeci obejdą budynki z zewnątrz. Urządzenia pomiarowe umieszczone na ich plecakach zarejestrują dokładną lokalizację i parametry budynków. W celu wykonania tych prac członkowie ekip terenowych będą prosili mieszkańców o zgodę na wejście na tereny posesji.

Pomiary budynków będą odbywały się m.in. w oparciu o art. 13 ust. 1 oraz art. 14 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne z 17 maja 1989 r. Wykonawcą prac jest firma Global EAST, która współpracuje ze spółką Multiconsult Polska. Ta ostatnia pełni funkcję konsultanta ds. badań terenu. W zakres działań konsultanta ds. badań terenowych wchodzą analizy przestrzenne i podłoża gruntowego, które dostarczą danych m.in. na potrzeby master planu i dokumentacji przedprojektowej CPK. Powierzchnia obszaru wskazanego do analiz wstępnych wynosi ok. 75 km kw. 

Centralny Port Komunikacyjny

Dodatkowych informacji udziela:

Konrad Majszyk, rzecznik prasowy

tel.: 882 350 378

e-mail: media@cpk.pl

.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*