Cyrk „Szok” w naszej szkole

0
21

   W piątek 8 marca 2019 r. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole artystów z ukraińskiego cyrku „Szok”. Jak się okazało nazwa bardzo dobrze odzwierciedla rzeczywistość, ponieważ program w bardzo ciekawy sposób został zaprezentowany. Dwóch artystów sprawiło, że cała publiczność szkolna bawiła się doskonale. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu żonglera- wesołego klowna, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Następnym, ciekawszym punktem przedstawienia był pokaz gołębi wykonujących akrobacje. Kiedy ptaki powróciły za kulisy, niespodziewanie na scenie pojawił się wąż, który trafił na szyję „treserki”. W widzach obudziły się silne emocje, z jednej strony przerażenie, a z drugiej ogromne zaciekawienie. Co było wyraźnie słychać i widać. W trakcie pokazu pojawiła się nawet możliwość, żeby potrzymać węża lub dotknąć. Śmiałków nie brakowało! I tak, najpierw z tym wyzwaniem zmierzyli się chłopcy, potem dziewczynki. Nawet nauczyciele z naszej szkoły odważyli się, by wziąć go na szyję! Na scenie pojawiły się też tresowane pieski.

Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także wzięli  czynny udział w realizacji niektórych zadań. Pełni zapału, z różnym skutkiem próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość.  Wszystkim obecnym dopisywał dobry humor. Były również pokazy akrobacji, iluzji i ekwilibrystyki.

Wspaniały występ  dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali  za niezwykłe widowisko. Po występie chętni mogli podejść do artystów i kupić różne pamiątki.