Czedżu, lot w Korei Południowej: Przerażające chwile podczas lotu Asiana Airlines, gdy drzwi samolotu otwierają się w powietrzu

@rainbowmach1/Twitter

Drzwi odrzutowca Asiana Airlines otwierają się do lądowania w Daegu w Korei Południowej.


Seul, Korea Południowa
CNN

Drzwi odrzutowca Asiana Airlines otworzyły się do lądowania w Daegu w Korei Południowej w piątek po południu, a wiatr wiał w kabinie samolotu, gdy przerażeni pasażerowie złapali się za podłokietniki, pokazało wideo z incydentu.

Samolot znajdował się około 700 stóp (213 metrów) nad ziemią i około dwóch lub trzech minut od lądowania około 150 mil (150 mil) od miasta, kiedy mężczyzna po trzydziestce, który siedział na fotelu awaryjnym, najwyraźniej otworzył drzwi, — powiedział przedstawiciel linii lotniczych. 240 kilometrów) na południe od Seulu.

Jednak przedstawiciele linii lotniczych powiedzieli CNN, że samolot wylądował bezpiecznie.

Lokalna policja poinformowała, że ​​jedna osoba została zatrzymana. Powiedzieli, że przyznał się do otwarcia drzwi, ale nie powiedział, dlaczego to zrobił.

Ministerstwo Ziemi, Infrastruktury i Transportu Korei Południowej poinformowało w oświadczeniu, że policja i ministerstwo prowadzą śledztwo w sprawie mężczyzny, który rzekomo naruszył przepisy lotnicze.

Według Asiana Airlines na pokładzie było łącznie 200 osób, w tym 194 pasażerów.

Straż Pożarna Daegu

Ranni pasażerowie Asiana Airlines zostali zabrani do szpitala w Daegu po tym, jak drzwi samolotu otworzyły się z Czedżu na krótko przed lądowaniem.

Według straży pożarnej w Daegu 12 osób doznało drobnych obrażeń w wyniku hiperwentylacji, z których dziewięć zostało wysłanych do szpitali w Daegu.

Lot został zidentyfikowany jako Airbus 321 na stronie śledzenia FlightRadar24.

Samolot leciał z wyspy Czedżu na południowym wybrzeżu Korei Południowej do Daegu.

Ekspert lotniczy Geoffrey Thomas z Airline Ratings opisał incydent jako „bardzo dziwny”.

„Technicznie rzecz biorąc, nie można otworzyć tych drzwi w samolocie” – powiedział CNN.

Thomas zauważył, że prędkość lądowania A321 wynosi około 150 węzłów (172 mil na godzinę), co oznacza, że ​​wiatr mija samolot z taką prędkością. Powiedział, że drzwi za skrzydłem samolotu otwierały się na te drogi oddechowe.

READ  Sezon NFL otwiera mistrzowie Super Bowl, Chiefs, goszczący Lions; Jetsa Rodgersa z MNF

„Na początku wydawało się to niewiarygodne, że drzwi mogą się otworzyć, potem technicznie niemożliwe, ale jakoś tak się stało” – powiedział Thomas.

Ministerstwo Ziemi, Infrastruktury i Transportu poinformowało, że wysłało na miejsce nadzorcę bezpieczeństwa lotniczego, aby sprawdził nieprawidłowości w obsłudze technicznej samolotów.

To jest rozwijająca się historia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *