Cztery wykresy ilustrujące kryzys Southwest AirlinesCNN

Tysiące lotów linii Southwest Airlines zostało odwołanych w zeszłym tygodniu z powodu ekstremalnie niskich temperatur. Całkowite topienie Jego struktura lotu. Od tego czasu walka przewoźnika o powrót do zdrowia była powolna, twierdzą niektórzy pasażerowie, iw dużej mierze nieskuteczna. Ale eksperci twierdzą, że bałagan w Southwest jest w rzeczywistości kulminacją problemów, które narastały od lat.

Od 22 grudnia poszkodowana linia lotnicza odwołała ponad połowę swojego regularnego rozkładu lotów, a według obserwatorów branżowych FlightRadar24 i FlightAware od późnej środy 87% wszystkich odwołanych lotów w USA pochodziło z samego południowego zachodu.

Ta sytuacja zirytowała przechodniów wpadło mi w oko Rządowe organy regulacyjne twierdzą, że tydzień został wzmocniony, ponieważ inne duże linie lotnicze wracają do zdrowia po przenikliwym mrozie, śniegu i lodzie, które ogarnęły większość Stanów Zjednoczonych podczas świątecznego weekendu.

Zgodnie z przeglądem danych linii lotniczych CNN, firma przeprosiła swoich pasażerów i pracowników za codzienne odwołania lotów i zmniejszyła przepustowość o dwie trzecie w czwartek.

Krach w tym tygodniu to nie pierwszy raz, kiedy firma znalazła się w takiej sytuacji. W październiku 2021 r. Southwest odwołał ponad 2000 lotów w ciągu czterech dni. Southwest odwołało loty po tym, jak linia lotnicza obwiniła za kryzys złą pogodę na Florydzie Znacznie dłużej niż jego konkurenci.

Ale większość zamieszania na południowym zachodzie może wynikać z długotrwałych problemów niezwiązanych z pogodą.

Głównym z nich są przestarzałe procesy wewnętrzne i IT. Planowanie Organizacji Południowego Zachodu Niewiele się zmieniło Od lat 90., według kpt. Caseya Murraya, prezesa Stowarzyszenia Pilotów Southwest Airlines.

Southwest odwołał dwie trzecie swoich lotów. Zobacz, jak radzą sobie pasażerowie

Southwest dostrzega również przestarzałą infrastrukturę firmy. „Bardzo źle rozmawialiśmy o modernizacji operacji i potrzebie jej wykonania” – powiedział pracownikom dyrektor generalny Bob Jordan w notatce otrzymanej przez CNN.

Z biegiem lat wskaźnik odwołanych lotów potroił się od 2013 r. do września 2022 r., zgodnie z najnowszymi danymi dostępnymi z US Bureau of Transportation Statistics. Utwory Wyniki linii lotniczych i przed ostatnim kryzysem.

Biuro udostępniło dane tylko do września 2022 r. Aby zapewnić rzetelne porównanie, CNN przeanalizowało tylko dane przewoźnika od stycznia do września w poprzednich latach.

Wskaźniki odwołań między liniami lotniczymi różnią się z roku na rok, w zależności od pogody i innych czynników, takich jak Covid-19, co powoduje poważne zakłócenia w całej branży w pierwszych miesiącach pandemii w 2020 roku.

Ale Southwest, podobnie jak jego rywale, nie nadąża za odwołaniami, zgodnie z danymi biura.

Dane pokazują, że w ciągu kilku lat w ciągu ostatniej dekady linia lotnicza miała wyższy wskaźnik odwołań w porównaniu z innymi dużymi liniami lotniczymi.

To nie jest tylko odwołanie. Southwest również odnotował spadek procentowego czasu w ostatnich latach do najniższego punktu od dekady. Według stanu na wrzesień 2022 r., jeszcze przed obecnymi zmaganiami przewoźnika, tylko 7 z jego 10 lotów dotarło na czas.

READ  Tornado uderza w Arkansas, gdy silne burze przechodzą przez Środkowy Zachód i Południe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *