Czwarty Dzień Dziecka w stylu Retro – podsumowanie

0
176

W niedzielę, 3 czerwca br., na terenie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie już po raz czwarty odbył się Dzień Dziecka w stylu Retro. I ponownie było radośnie, kolorowo, smacznie, a przede wszystkim kolejowo!

Od 13:00 do 17:00 młodzi adepci kolejnictwa mogli skorzystać z wielu atrakcji. Tą najbardziej wyczekiwaną były oczywiście dwa bezpłatne przejazdy muzealnym pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy. Skład prowadzony był przez dwie lokomotywy spalinowe o oznaczeniach Lxd2-342 oraz Lyd1-226. Ta druga wyjeżdża z muzealnego zaplecza tylko na specjalne okazje, a niewątpliwie taką był nasz kolejowy Dzień Dziecka. W trakcie kursów dzieci mogły liczyć na życzenia od pracowników jednostki oraz coś słodkiego.

W trakcie imprezy naszych gości czekały też inne miłe niespodzianki. Jak zwykle dużym powodzeniem cieszyły się przejażdżki drezyną, a także Muzealna Gra Terenowa, dzięki której można było zapoznać się z najciekawszymi muzealnymi pojazdami. Oblegany był również Kolejowy kącik zabaw, gdzie najmłodsi układali klocki, puzzle i memory, korzystali z kolejowych kolorowanek czy puszczali wodze fantazji, malując farbami na prześcieradłach swój pociąg marzeń. Ostatnia aktywność cieszyła się zdecydowanie największym powodzeniem, gdyż młodzi artyści zapełnili aż trzy płótna!

Dużo interesujących gier i zabaw przygotowało również niepubliczne przedszkole „Leśne Skrzaty” z Sochaczewa. Zajęło ono tradycyjnie jeden z naszych zabytkowych wagonów osobowych, gdzie animatorzy przenieśli najmłodszych uczestników w świat pełen uśmiechu, kolorów i atrakcji. Nie zabrakło zatem malowania buziek, zwierzątek z baloników oraz wielu ciekawych konkursów sprawnościowych z nagrodami. Bajkowego klimatu dodawały efektowne bańki mydlane.

W Centrum Edukacyjno-Turystycznym można było skorzystać z Kolejowego Kina Malucha, zrobić sobie w fotobudce pamiątkowe zdjęcie bądź zwiedzić muzealne wystawy, w tym nową ekspozycję stałą pt. Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922-1984. W skansenie chętnie bawiono się również na dmuchańcach, malowano perony kredą czy też pieczono na ognisku kiełbaski.

Zadowalająca tegoroczna frekwencja zachęca nas do organizacji kolejnej edycji Dnia Dziecka w stylu Retro. Dziękując zatem za udział, już teraz zapraszamy za rok!

Impreza odbyła się dzięki współpracy z naszymi partnerami:
•  Tęczowy Ogród,
•  Anglojęzyczne Niepubliczne Przedszkole oraz Żłobek „Leśne Skrzaty”,
•  Fotobudka Sochaczew SuperFoto24.pl,
•  Hufiec ZHP Sochaczew,
•  PartyFood.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Sochaczew, „Echo Powiatu” oraz portal e-Sochaczew.pl.

Fot. M. Przygoda-Stelmach, T. Karolak