Czytajmy nie wychodząc z domu

0
35

Przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna i jej filie będą nieczynne do odwołania. Terminy zwrotów wszystkich wypożyczonych książek i innych zbiorów został automatycznie wydłużony, zatem nie ma obaw, że ktoś zapłaci karę za przetrzymanie. W razie pytań pracownicy zachęcają do kontaktu telefonicznego w godz. 10:00-14:00 oraz mailowo – mbp.sochaczew@gmail.com.

Tych, którzy szukają zdalnego dostępu do książek zachęcają do odwiedzenia strony wolnelektury.pl. To biblioteka internetowa czynna całą dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się ponad 5,5 tysiąca utworów, w tym wiele lektur szkolnych. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane – opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Można ich słuchać w formatach MP3 i Ogg Vorbis. Audiobooki są również dostępne w formacie DAISY dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.

Z udostępnionych zasobów można korzystać również poprzez bezpłatną aplikację mobilną  dostępną na systemy Android oraz iOS. Strona internetowa jest dostosowana do używania na urządzeniach mobilnych. Wszystkie utwory zamieszczone w bibliotece Wolne Lektury można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, pobierać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.   (opr. ap)

Kontakt z MBP: wypożyczalnia w kramnicach tel. 862-22-65, filia przy ul. Chopina 160 tel. 863-26-18, filia przy ul. 15 Sierpnia 83 tel. 863-14-65