Damian Jaworski – wójt gminy Rybno oddał hołd żołnierzom w Bronisławach

0
49

Uroczystości na terenie całego kraju zostały odwołane, jednak są sytuację w których wybrana osoba może podjąć działania w konkretnym celu. Tak właśnie uczynił wójt gminy Rybno Damian Jaworski. W rocznicę boju żołnierzy Armii Krajowej w Bronisławach sam złożył kwiaty na polu walki żołnierzy w Bronisławach. Podczas tej chwili towarzyszył wójtowi gminy Jakub Wojewoda. 

Uroczystości na terenie nie tylko gminy Rybno muszą pozostać odwołane, jednak są wydarzenia, które zasługują na szczególne uczczenie. Tak jest w przypadku bitwy w Bronisławach i hołdzie dla żołnierzy, którzy tam zginęli. Wójt Damian Jaworski w imieniu wszystkich mieszkańców gminy Rybno złożył kwiaty oraz zapalił symboliczne znicze.

Jak mówi wójt Damian Jaworski – Właśnie minęła 76 rocznica boju żołnierzy Armii Krajowej w Bronisławach 1944 r. Swoją ostatnią walkę stoczyli tu żołnierze Oddziału Partyzanckiego ,,Socha”, z sochaczewskiego Obwodu ,,Skowronek”. W związku z sytuacją epidemiologiczną nie mogliśmy niestety przeprowadzić zaplanowanej uroczystości. Trzeba jednak oddać hołd poświęceniu młodych żołnierzy, którzy polegli za Ojczyznę. Przy okazji tej ważnej rocznicy wspólnie z Jakubem Wojewodą zapaliliśmy światła pamięci i złożyliśmy kwiaty na polu walki Bronisławach. 

.