Damian Jaworski zaprasza do udziału w Święcie Wojska Polskiego i 100-lecia Bitwy Warszawskiej

0
23

Wójt gminy Rybno, Damian Jaworski, zaprasza do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego oraz 100-lecia Bitwy Warszawskiej, które odbędą się na terenie gminy Rybno. 

Wójt gminy Damian Jaworski wraz z Jakubem Wojewodą prezesem Stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna im. II Batalionu 18 Pułku Piechoty, a także parafia pw. św. Bartłomieja Ap. w Rybnie zapraszają do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego i 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Program obejmuje mszę świętą oraz podniesienie flagi państwowej na masz oraz złożenie kwiatów przed pomnikiem upamiętniającym poległych mieszkańców gminy Rybno.

Program wydarzenia w dniu 15 sierpnia:

– podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie hymnu państwowego

– uroczysta msza święta ku czci poległych żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Rybnie o godzinie 12.00

– wystąpienia okolicznościowe

– złożenie kwiatów pod pomnikiem, który upamiętnia mieszkańców gminy Rybno (przy kościele w Rybnie), poległych podczas wojny 1920 r.

– To bardzo ważne wydarzenie dla nas wszystkich. Pamięć o poległych, o żołnierzach i historii naszego kraju musi być wciąż żywa. Zadaniem nas wszystkich jest kultywowanie pamięci o zdarzeniach, które ukształtowały nasz kraj, które świadczyły o naszym bohaterstwie. Bardzo się cieszę, że te wartości w nas tkwią i w naszych sercach jest miejsce na patriotyzm i pamięć. Musimy pamiętać o żołnierzach, którzy oddali życie za ojczyznę, za ziemię która dziś jest naszym domem. 

Dla gminy ważne są inwestycje, zadania które wykonujemy dla mieszkańców, jednak wszystko to jest możliwe dzięki poświęceniu innych w przeszłości, dlatego tak ważne jest oddanie im czci i hołdu. Staram się, aby w naszej gminie te obchody ważnych dat zawsze były należycie zorganizowane i przypomniały nam o naszym życiu zarówno teraz jak i w przeszłości. 

Zapraszam wszystkich mieszkańców do udziału w mszy świętej z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 100-lecia Bitwy Warszawskiej. To zadanie każdego z nas, żeby pamięć o żołnierzach przetrwała. Wraz z parafią w Rybnie oraz panem Jakubem Wojewodą zapraszamy raz jeszcze do udziału w wydarzeniu i wspólnym oddaniu czci poległym – mówi wójt gminy Rybno Damian Jaworski.