Dance Babki w Bibliotece

0
70

W Dzień Kobiet wystąpiły Dance Babki, które na tę okazję przyjechały do Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłowie z Młodzieszyna. Ta wdzięczna nazwa skłania jednak do takiej refleksji. Wszystkie kobiety powinny przynajmniej raz w roku czuć się jak dance babki.

Nikt nie zaprzeczy, że należy im się trochę rozrywki i odpoczynku, zwłaszcza kiedy jest okazja do świętowania. Panie zapominają wtedy o trudach dnia codziennego i pozwalają dziękować sobie za ciężką pracę i poświęcenie, które niejednokrotnie wypełnia całe ich życie.

Taka potrzebę dostrzega Gminna Biblioteka Publiczna, która rok rocznie jest organizatorem uroczystości z okazji Święta Kobiet. Tego dnia Biblioteka staje się miejscem spotkań pań przy kawie i ciastku, a także rozmów, wymiany doświadczeń i poglądów. Czas umila wtedy paniom także program artystyczny, dostarczając wielu miłych wrażeń.

Nie inaczej było w tym roku. Z okazji Święta Kobiet panie zostały zaproszone do biblioteki 10 marca w sobotę. Uroczystość cieszyła się dużym zainteresowaniem. Sala była pełna, wszystkie miejsca zajęte. Duża frekwencja potwierdziła potrzebę świętowania i zasłużonego odpoczynku od spraw codziennych, ale także nagrodziła wysiłek organizatorów.

W bibliotece można liczyć na miłą atmosferę i staranną oprawę takiego spotkania. Składają się na nią wystrój sali, poczęstunek, kwiatek i program artystyczny. W tym roku odbył się koncert okolicznościowy w wykonaniu grupy wokalnej z sąsiedniej gminy oraz inscenizacja W krzywym zwierciadle – panie oczami mężczyzn zaprezentowana przez wychowanki MOW.

Wszystkie detale, o które zadbały organizatorki sprawiły, że panie dobrze się bawiły. Skoczna muzyka, która rozbrzmiewała ze sceny podczas, gdy występowały Dance Babki oraz duża dawka humoru, którą zafundowały widzom harcerki z Załuskowa sprawiły, że sobotnie popołudnie spędzone inaczej niż zwykle na długo zostanie w pamięci jego uczestników.