Debiut „Strażników Galaktyki 3” z kwotą 114 milionów dolarów – różnorodność

„Strażnicy Galaktyki vol. 3”, zakończenie trylogii Marvela, rozpoczęło się 114 milionami dolarów w krajowym debiucie kasowym.

Ta sprzedaż biletów zajęła drugie miejsce pod względem wielkości w weekend otwarcia w roku, za filmem Super Mario Bros., z kwotą 146 milionów dolarów. Pomimo wysokich liczb, film ledwo przekroczył oczekiwania o 120 milionów dolarów i pozostał w tyle za swoim poprzednikiem, „Strażnikami Galaktyki vol. 2017”. 2” z 146 milionami dolarów. To ulepszenie w stosunku do pierwszych „Strażników Galaktyki”, które w 2014 roku zarobiły 94 miliony dolarów i przedstawiły światu Star-Lorda Chrisa Pratta i jego przyjaciół.

W międzynarodowej kasie „Strażnicy Galaktyki vol. 3” dodał 168 milionów dolarów z 52 rynków, podnosząc swój globalny wynik do 282 milionów dolarów. W Chinach, niegdyś dużym terytorium dla Marvela, ale coraz bardziej wrogo nastawionym do większości hollywoodzkich filmów, trylogia komiksowa zarobiła na początku lepsze niż oczekiwano 28 milionów dolarów.

„Tom 3 rozpędza letni sezon filmowy na najwyższych obrotach wraz z „Szybkim X” 19 maja i „Małą Syrenką” 26 maja. Następne kilka tygodni będzie miało kluczowe znaczenie. Kontynuacja superbohatera Disneya powinna dotrzymać kroku tym biegunom. Kolega MCU część „Ant. -Man and the Wasp: Quantum of Solace” osiągnęła 106 milionów dolarów na początku tego roku, po czym natychmiast upadła w kasie. Nie osiągnęła 500 milionów dolarów na całym świecie, kończąc trylogię na niskim poziomie i sygnalizując, że Marvel Cinematic Universe Disneya walczy o utrzymanie swojego blasku jako franczyza z listy A. Wzmocniona historia.

David A., który prowadzi firmę konsultingową ds. filmów Franchise Entertainment Research. „Pamiętaj” – mówi Gross. „Dla superbohaterów średnia to stratosfera”.

Gunn powrócił, aby napisać i wyreżyserować „Vol. 3”, jego ostatni film Marvela przed objęciem rządów w konkurencyjnym studiu komiksowym DC. W przeszłości filmy „Strażnicy” były obiecującymi wykonawcami kasowymi. Pierwszy film zakończył swój występ kinowy z 333 milionami dolarów w kraju i 773 milionami dolarów na całym świecie, podczas gdy jego kontynuacja osiągnęła 389 milionów dolarów w kraju i 863 miliony dolarów na całym świecie. Latem „Vol. 3” pobije rekordy, zanim opuści kina, ale to już nie jest gwarantowane. Studio ma jednak nadzieję, że do tego doprowadzi film „A” CinemaScore i 81% pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes .

READ  JP Morgan jest pierwszym przejęciem Republiki od czasu przejęcia przez kalifornijskiego regulatora finansowego

Gdzie indziej w kasie krajowej „Strażnicy Galaktyki vol. 3” zakończył czterotygodniowe panowanie kasowe animowanego filmu „The Super Mario Bros. Movie” wytwórni Universal i Illumination, który spadł na drugie miejsce z 18,6 milionami dolarów w 3909 kinach. Był to najbardziej dochodowy film roku z 518 milionami dolarów w kraju i 1,15 miliarda dolarów na całym świecie.

Kolejna nowość, komedia romantyczna Sony „Love Again”, spadła z 2,4 milionami dolarów z 2703 lokalizacji. Film z udziałem Priyanki Chopra Jonas i muzyką Celine Dion otrzymał ocenę CinemaScore „B” i 13% na Rotten Tomatoes, co nie wskazuje na długowieczność w kinach. Na szczęście kosztowało to tylko 9 milionów dolarów.

„Again Love” uplasował się na piątym miejscu za „Holdovers”, kontynuacją horroru „Evil Dead Rise” i adaptacją literacką „Are You God? It’s Me, Margaret.

Kontynuacja horroru o zjawiskach nadprzyrodzonych Warner Bros. i New Line „Evil Dead Rises” zajęła trzecie miejsce w trzeci weekend z 5,7 miliona dolarów z 3036 kin. Odniósł solidny sukces kasowy, zarabiając 54 miliony dolarów w Ameryce Północnej i 110 milionów dolarów na całym świecie. Aby te zwroty były jeszcze słodsze, film z budżetem 15 milionów dolarów miał zostać wyemitowany w HBO Max przed tradycyjną premierą kinową.

NIE. 4 stycznia adaptacja przełomowej powieści Judy Bloom przez Lionsgate przyniosła 3,38 miliona dolarów w drugi weekend premiery. Niestety, w przypadku filmu z budżetem 30 milionów dolarów, jego entuzjastyczne recenzje nie przełożyły się na sprzedaż biletów. Do tej pory zarobił tylko 12,6 miliona dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *