Demagogia stosowana, czyli stosunek wzrostu do rozumu

1
125

Nie ma podobno dostatecznego zagrożenia, by przekładać wybory prezydenckie.

Nic to, że rząd wprowadził poważne obostrzenia w funkcjonowaniu państwa polskiego. Nic to, że rząd wprowadził zakaz „gromadzenia się” powyżej dwóch osób. Nic to, że gospodarka powoli zdycha. Nic to, że nawet podczas ślubu czy pogrzebu może być maksymalnie 5 osób. Nic to, że nawet Kościół zrozumiał powagę zagrożenia.

Konstytucja RP przewiduje coś takiego, jak stany nadzwyczajne: stan wyjątkowy, stan klęski żywiołowej, stan wojenny.

Art. 230. Konstytucji RP wyraźnie definiuje, kiedy może zostać ogłoszony stan wyjątkowy: „(…) może zostać wprowadzony w razie zagrożenia konstytucyjnego ustroju państwa, bezpieczeństwa obywateli lub porządku publicznego.”

Jeśli ktokolwiek śmie twierdzić, że obecna sytuacja nie stanowi zagrożenia bezpieczeństwa obywateli, to gratuluję kompletnego oderwania od rzeczywistości.

Co tam wprowadzone zakazy, nakazy, kwarantanny i inne, jeśli mały człowieczek upiera się, że nie ma powodu do przekładania wyborów prezydenckich.

Jakoś inne kraje wpadły na to, że tak będzie bezpieczniej, że zmniejszy się zagrożenie rozszerzania się pandemii.

Ale buta i zaślepienie capo di tutti capi stoją w poważnej opozycji do wszelkich głosów rozsądku.

Zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób – a w komisji zasiada pięć, nie licząc wchodzących i wychodzących obywateli.

Nakaz siedzenia w domu – a do wyborów trzeba wyjść.

Kiedyś problem stanowiło dotarcie z urną do niepełnosprawnych w domach – teraz mały człowieczek beztrosko stwierdza, że do każdego obywatela w domu dotrze przedstawiciel komisji z urną. To stwierdzenie kompletnie oderwane od rzeczywistości.

A weźmy pod uwagę bezpieczeństwo zdrowotne w lokalach wyborczych. Środki dezynfekcyjne, jednorazowe rękawiczki i maseczki dla komisji – w porządku. A kto zagwarantuje, że każdy głosujący będzie w maseczce i rękawiczkach? Jednorazowe długopisy dla każdego – no można.

Ale kto i jak zdezynfekuje po każdej osobie kabinki, gdzie można skrycie oddać głos? I te powiewające przy każdym przejściu zasłonki? Kto zagwarantuje, że nikt nie kaszle i nie na kicha w tych kabinkach?

Myślenie ma przyszłość, cudze błędy też powinny być brane pod uwagę. Specjaliści i obywatele myślący rozsądnie ostrzegają, czym majowa zabawa w wybory może się skończyć.

Mały człowieczek trzęsie jednak rządem i autorytarnie twierdzi, że wybory odbędą się w terminie.

Ciekawe, jak ma się wzrost do zawartości głowy „wybrańców narodu”, zważywszy, że: 169 cm wzrostu miał Napoleon Bonaparte, 165 cm – Adolf Hitler, 164 cm – Włodzimierz Lenin, 160 cm – Benito Mussolini, a nasz wielki mały człowieczek podobno ma 168 cm.

balbina

1 KOMENTARZ

  1. PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH POLAKOW I SOCHACZEWIAN ,ŹE W DOBIE ŚWIATOWEJ PANDEMII POCZTA POLSKA S. A.WYSYLA UPOMNIENIA W MARCU (U MNIE JEST -1450zl) I STRASZA EGZEKUCJĄ KOMORNICZĄ ZA ABONAMENT RTV.JAK TO MOŻLIWE ZE SPÓŁKA AKCYJNA- TVP S.A. CZY POCZTA POLSKA S.A Z KTÓRA LUDZIE NIE MAJĄ PODPISANYCH ZADNYCH UMÓW ABONAMENTOWYCH STRASZĄ NAS KOMORNIKAMI .JAK NIE MAMY UMOW Z NIMI ZAWARTYCH !!!W CZASIE GDY POLACY TRACĄ PRACĘ, SIEDZĄ NA KWARANTANNACH W DOMACH BEZ PRACY CZY BOJA SIĘ CHOROBY A ZA CHWILĘ NIE BĘDĄ MIEĆ ZA CO ŹYC!!!JAK MOŻNA TAK NIELUDZKO POSTEPOWAC !!!TYM BARADZIEJ ZE KURSKI NA TVP S.A.DOSTAŁ 2 MLN JUŻ Z NASZYCH PODATKÓW! !!NA ZENKA I PROPAGANDE WYBORCZA DUDY.!A OD LAT ZATRUDNIA TAM MŁODYCH LUDZI NA SMIECIOWYCH ZLECENIACH I O DZIELO GDZIE TERAZ NAWET UBEZPIECZENIA CZY SKL.ZDROWOTNEJ NIE MAJA!!LUDZIE CO TO ZA KRAJ, ZE W DOBIE PANDEMI PANSTWO ŁAMIE KODEKS GOSPODARCZO-HANDLOWY I KAŻE SPÓŁKOM AKCYJNYM KOMORNIKÓW NASYŁAĆ NA SPOŁECZEŃSTWO. I OD KIEDY TO POCZTA POLSKA S.A JEST WINDYKATOREM TVP.S A I RADIOFONII I TELEWIZJI!!!TO JEST DRANSTWO!!!BO JEŚLI KTOŚ MA TELEFON 10 LAT I INTERNET TO MA NA BIEZACO WIADOMOŚCI, POGODĘ, INFORMACJI CZY PORTALE A NIE MUSI POSIADAĆ ODBIORNIKOW RTV ZA KTÓRE MA PŁACIĆ ABONAMENTY.A TAKE PRAWO DAJE NAM KONSTYTUCJA-PRAWO DO WOLNEGO WYBORU BO TO NIE KOMUNA. LUDZIE NIE OGLĄDAJĄ TELEWIZJI BO MAJĄ DOŚĆ PROPAGANDY PARTYJNEJ I CIĄGLYCH OGLUPIAJACYCH ICH REKLAM.WIĘKSZOŚĆ MOICH ZNAJOMYCH DOSTALA TE UPOMNIENIA NA MAZOWSZU.DLATEGO NIKT Z NAS NIE PUJDZIE NA TE WYBORY BEZ WZGLEDU KIEDY SIĘ ODBĘDĄ. NA TO WYGLĄDA, ZE NA A.DUDE PLACI MY JUZ PODATKI OD PODATKÓW!!! (ABONAMENT ZALEGŁY ZA 5LAT WYLICZONY W/G WIDZIMISIĘ POCZTY!! EGZEKUCJA KOMORNICZA PRZEZ POCZTĘ POLSKA SA,PODATEK Z NASZYCH PITOW NA UTRZYMANIE TVP S.A KURSKIEGO .JAK TAK MOZNA W DOBIE PANDEMII ŚWIATOWEJ WYSYLAC W MARCU LUDZIOM UPOMNIENIA I STRASZYĆ EGZEKUCJAMI JAK WSZYSTKIE KOMUNIKATY SA TERAZ PRZEKAZYWANE W MEDIACH LUDZIOM W I IZOLACJI DOMOWEJ CZY KWARANTANNIE I TAK TRAKTOWAC I ZASTRASZAC LUDZI W POLSCE TERAZ! !GDZIE WAŻNE WYTYCZNE PRZEKAZUJĄ OBYWATELOM MEDIA ??NAWET NIE MOŻEMY SIĘ TERAZ BRONIĆ PRZED SĄDAMI.WSTYD!!

Comments are closed.