DeSantis proponuje zakazanie inicjatyw dotyczących różnorodności i integracji na uniwersytetach na FlorydzieCNN

Gubernator Florydy Ron DeSantis We wtorek powiedział, że chce zakazać wydawania pieniędzy na inicjatywy dotyczące różnorodności, równości i integracji w nadziei, że uniwersytety państwowe „uschną na fladze” bez finansowania.

„To naprawdę działa jak filtr ideologiczny, filtr polityczny” – powiedział republikanin podczas przemówienia w Bradenton na Florydzie.

Wniosek jest prima facie Program DeSantis dotyczący szkolnictwa wyższego W tym roku obejmuje to przyznanie mianowanym politycznie przywódcom i uniwersyteckim radom powierniczym większej władzy nad zatrudnianiem i zwalnianiem na uniwersytetach oraz zachęcanie szkół do skupienia się na przyszłych potrzebach siły roboczej Florydy. DeSantis, o którym mówi się, że rozważa kandydowanie na prezydenta w 2024 r., odnotował wzrost swojej pozycji wśród konserwatystów w całym kraju po jego publicznym stanowisku w gorących kwestiach kulturalnych i edukacyjnych.

Wideo: DeSantis broni odrzucenia kursów Afroamerykanów AP

A Informacja prasowa Jeśli chodzi o ogłoszone przepisy, biuro gubernatora nazwało programy różnorodności, równości i integracji „dyskryminującymi” i obiecało zakazać finansowania uniwersytetów, nawet jeśli źródło pieniędzy nie pochodzi od państwa.

Programy różnorodności, równości i integracji promujące wielokulturowość i zachęcające uczniów wszystkich ras i środowisk, aby czuli się komfortowo w środowisku kampusu, zwłaszcza ci ze społeczności tradycyjnie niedostatecznie reprezentowanych. Stanowa szkoła flagowa, University of Florida, ma „Chief Diversity Officer”, „Center for Inclusion and Multicultural Engagement” oraz „Office of Access and Gender Equity”.

Wtorkowe ogłoszenie zapowiadało grudniowe ogłoszenie, kiedy biuro gubernatora poprosiło wszystkie uniwersytety stanowe o rozliczenie wszystkich wydatków na programy i inicjatywy związane z różnorodnością, równością i włączeniem lub krytyczną teorią rasową.

DeSantis ogłosił swój program szkolnictwa wyższego w Bradenton, 15 minut jazdy od New College of Florida, publicznej uczelni sztuk wyzwolonych założonej przez DeSantisa. Kontrowersyjna nowa tablica z mandatem dostosowania szkoły do ​​jego konserwatywnej wizji szkolnictwa wyższego. DeSantis powiedział, że jego budżet obejmuje 15 milionów dolarów na renowację nowej uczelni i zatrudnienie wykładowców.

Nowa rada spotkała się we wtorek, co doprowadziło do protestów na kampusie.

Eddie Speir, jeden z nowych członków zespołu DeSantis, napisał w artykule Publikowanie w Internecie Na tym spotkaniu zaproponował, aby szkoła „rozwiązała wszystkie umowy z wykładowcami, personelem i administracją” oraz „natychmiast zatrudniła wykładowców, personel i administrację, które pasują do nowego modelu finansowego i biznesowego”.

Ogłoszenie DeSantis jest następstwem zobowiązania złożonego na początku tego miesiąca przez rektorów stanowych dwuletnich college’ów społecznych, że nie będą nauczać krytycznej teorii rasy w próżni i nie będą „sponsorować ani wspierać żadnych praktyk instytucjonalnych, polityki ani potrzeb akademickich. Powiązane koncepcje lub systemy ucisku, takie jak teoria rasy lub intersekcjonalność.” powinny być głównym obiektywem, przez który nauczanie i uczenie się są analizowane i/lub ulepszane.

Departament Edukacji Państwowej Sklasyfikowano ruch „Obudziłem się” Odrzucenie różnorodności, równości i integracji [and] Ideologie krytycznej teorii rasy”.

READ  Kardynałowie vs. Wynik Buccaneers, dania na wynos: Tom Brady prowadzi późny powrót, gdy Arizona wyprzedza w dogrywce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *