Deszczowo i „brązowo” w Krakowie

0
36

28 kwietnia 2019 roku na obiektach AWF w Krakowie odbył się 1 Miting Charytatywny KS Cracovia Kraków. Do dawnej stolicy Polski pojechaliśmy pięcioosobowym składem. Przywieźliśmy dwa trzecie miejsca. 

Rozpoczęcie sezonu odbyło się w strugach deszczu. Mimo to wypadło całkiem dobrze jak na możliwości naszych zawodników. Niestety ze względów bezpieczeństwa musieliśmy odpuścić konkurencje skocznościowe. (Śliski rozbieg, mokra belka – nie chcieliśmy ryzykować zbędnych kontuzji).

W pchnięciu kulą 3 kg wystartowała Martyna Orlińska. Wynikiem 8,87 zajęła 3 miejsce. Cóż nie będziemy ukrywać że ten wynik jest dosyć słaby jak na Martynę. Pamiętajmy jednak że to dopiero początek sezonu i na pewno w najbliższym czasie będziemy cieszyć się z wielu ciekawych wyników osiąganych przez Martynę. Nie tylko w pchnięciu kulą, ale również w innych konkurencjach rzutowych.

Na 100 metrów w ciężkich warunkach biegały Julia Sadowska, Weronika Lewandowska i Justyna Karczewska.

Julia Sadowska przebiegła 100 w 13,66 zajęła 3 miejsce. Trochę nie wyszedł bieg Weronice Lewandowskiej spóźniony start i rezultat 14,23 dał naszej zawodniczce 5 miejsce. W ulewie max dała z siebie Justyna Karczewska. Co prawda była ósma ale z nowym rekordem życiowym (poprawionym o ponad 0,3 sek) – 14,68.

W biegu na 300 metrów wystartowała dwójka naszych zawodników. Weronika Lewandowska i Emanuel Zimny.

Weronika wynikiem 47,35 zajęła 9 miejsce. Emanuel z rezultatem 42,30 był również 9.

Bardzo dziękujemy Aljeka Group za ufundowanie strojów, w których będziemy startować w tym sezonie lekkoatletycznym.

Dzięki dotacjom UM Sochaczew możliwy był nasz krakowski start.

Kolejne starty naszej Aktywnej ekipy w Grodzisku Mazowieckim i Warszawie.