Diecezjalne święto policji

0
271

p1_x6801

Z okazji Diecezjalnego Święta Policji w niedzielę 5 października w kościele św. Wawrzyńca w Sochaczewie odprawiona została uroczysta msza święta. W uroczystościach diecezjalnych wziął udział I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Rafał Korczak, Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Janusz Patury, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie mł. insp. Marek Wójcik oraz komendanci powiatowi garnizonu mazowieckiego. Samorząd powiatowy reprezentował Janusz Ciura, wicestarosta sochaczewski.

Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych Kompanii Honorowej Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Płocka i oddaniu honorów przed ołtarzem uroczystej liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja ks. Andrzej Franciszek Dziuba – Biskup Diecezji Łowickiej. Ksiądz proboszcz Piotr Żądło, kapelan policji, w swoim kazaniu natomiast podkreślał, że służba w policji wymaga odpowiedzialności i zaangażowania. Trud pracy na rzecz drugiego człowieka jest ogromny, dlatego należy pamiętać o Bożej pomocy a św. Michał Archanioł niech chroni policjantów przed złem. W trakcie mszy modlono się, aby funkcjonariusze podejmujący interwencje, zawsze wykonywali swoje obowiązki z zapałem i ogromnym zaangażowaniem oraz bezpiecznie wracali z każdej służby. Dopełnieniem niepowtarzalnego charakteru obchodów Diecezjalnego Święta Policji była obecność policjantów z Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji.

– Służba w policji wymaga wysiłku i wielu poświęceń, ale i ogromnej odpowiedzialności. Każdy z policjantów przecież na co dzień strzeże obywateli nawet z narażeniem życia. Ważne, aby sochaczewscy policjanci oraz pracownicy cywilni mieli stworzone odpowiednie warunki do pracy. Samorząd powiatowy zabiega o to, aby powstała w Sochaczewie nowa komenda na miarę XXI wieku. Podjęliśmy uchwałę intencyjną w tej sprawie i jeśli inwestycja będzie w pełni przygotowana przekażemy na ten cel 1 milion zł. Zarząd Powiatu ma na uwadze, że poprawa warunków lokalowych usprawni policji pracę i przełoży się na komfort obsługi mieszkańców, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nowy obiekt powstał – mówił po uroczystości Janusz Ciura, wicestarosta sochaczewski.
ikonka Starostwo

 

p2_x3838 p3_x4951 p4_x5146 p5_x4077 p6_x220 p7_x2835