Disney zaczyna zwalniać 7000 pracowników, ogłosił dyrektor generalny Bob Iger

Nowy Jork (CNN) Dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, powiedział w poniedziałek, że jego firma zacznie zwalniać pracowników w tym tygodniu, co będzie pierwszą z trzech rund cięć oczekiwanych od czasu ogłoszenia przez firmę w lutym. 7000 miejsc pracy.

Cięcia Światowi pracownicy Disneya Jest to część wielomiliardowej inicjatywy cięcia kosztów, mającej na celu usprawnienie działalności firmy w niespokojnym okresie w branży medialnej.

W notatce dla pracowników otrzymanej przez CNN, Iger powiedział, że zwolnienia nastąpią w trzech falach. Pierwsza runda rozpocznie się w tym tygodniu, a menedżerowie wkrótce zaczną powiadamiać pracowników, których to dotyczy. Drugi, większy zestaw zwolnień odbędzie się w kwietniu, powiedział Iger, z kilkoma tysiącami pracowników. Trzecia runda zwolnień nastąpi „przed rozpoczęciem lata”, aby osiągnąć planowany przez firmę cel likwidacji 7 000 miejsc pracy.

„Opuszczenie Disneya przez wielu kolegów i przyjaciół to trudna rzeczywistość, której nie lekceważymy” – powiedział Iger w notatce. „W tych trudnych czasach musimy zawsze robić wszystko, co konieczne, aby Disney nadal zapewniał wyjątkową rozrywkę widzom i gościom na całym świecie – teraz iw przyszłości”.

Disneya (DIS) 1 października było około 220 000 pracowników, z czego około 166 000 pracowało w Stanach Zjednoczonych. 7000 zwolnień to 3% globalnej siły roboczej.

Po powrocie Igera do Disneya w listopadzie zarząd firmy zwolnił Boba Sabeka ze stanowiska prezesa.

READ  Warriors-Lakers Game 3 aktualizacje na żywo, składy, raport kontuzji, jak oglądać, kanał telewizyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *