DKK w Sannikach. Wieczór autorski Elżbiety Dzikowskiej

0
21

Zapraszamy na wieczór autorski  Elżbiety Dzikowskiej w ramach DKK Sanniki. Spotkanie odbędzie się w sali koncertowej pałacu, 24 października o godzinie 17.00.

Elżbieta Dzikowska jest historykiem sztuki, sinologiem, dziennikarzem,  podróżniczką, reżyserem i operatorem filmów dokumentalnych, autorką wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych, a także wystaw sztuki współczesnej. Wraz z Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej oraz prowadziła popularny podróżniczy program telewizyjny Pieprz i wanilia. Jest  w świetnej kondycji i nie zamierza rezygnować z dotychczasowego trybu życia.

Myślę, że wielu z państwa doskonale pamięta to nasze pierwsze okno na świat, które otworzyli Dzikowska i Halik. Teraz mamy wiele programów podróżniczych i wielu podróżników, wtedy byli tylko oni.

W Sannikach pani Elżbieta promować będzie między innymi IV tom cyklu „Polska znana i mniej znana”.

Tu powinnam nieco dopowiedzieć. Po wielu setkach, a może i tysiącach tekstów  dotyczących najodleglejszych zakątków świata, Elżbieta Dzikowska postanowiła  pokazać Polskę. Stąd właśnie seria „Polska znana i mniej znana”, ale jest też „Groch i kapusta, czyli Podróżuj po Polsce”. Zawarte tu opowieści najpierw ukazały się w serii telewizyjnej, potem zaś drukiem.

 

 

Dostępne będą 4 tomy „Polski znanej i mniej znanej”, 2 części „Tam, gdzie byłam” oraz „Biżuteria świata”.

Środa, 24 października, godzina 17 – zapraszamy.

Wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona niestety ?

Monika Gadzińska