Dni Sochaczewa 9 – 11 czerwca 2017. Program

0
510

Już od niemal trzech dekad święto miasta odbywa się w drugi, pełny weekend czerwca, a zatem w tym roku obchody potrwają od 9 do 11 czerwca. Nie zabraknie gwiazd estrady, występów dzieci z SCK i przedszkoli, słodkiego mazurka rozdawanego mieszkańcom na placu Kościuszki, wydarzeń sportowych. Wstęp na każdą z imprez oczywiście będzie bezpłatny.

Dla każdego coś miłego – tak można określić spis gwiazd estrady zaproszonych na tegoroczne Dni Sochaczewa. Będzie zatem coś dla miłośników disco-polo (kilka topowych zespołów jak Power Play czy After Party), rytmy pop i reagge w wykonaniu formacji Mesajah i Poparzonych Kawą Trzy, ale też wspomnień czar z legendarnym Andrzejem Rybińskim mającym w swym repertuarze takie przeboje jak „Nie liczę godzin i lat” czy „Znajdę Cię”. O dobry humor sochaczewian zadba satyryk z ponad trzydziestoletnim stażem estradowym – Marcin Daniec.

Oczywiście występy gwiazd to tylko część atrakcji, jakie zaproponujemy gościom wspólnie z miejskimi jednostkami kultury i sportu, naszymi szkołami, organizacjami pozarządowymi, zaprzyjaźnionym muzeum kolei wąskotorowej czy szkołą muzyczną. Prace nad szczegółowym programem cały czas trwają – mówi Agata Kalińska naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Organizacji Pozarządowych UM koordynującego przygotowania.

Tradycyjnie obchody rozpocznie w piątek na placu Kościuszki wciągniecie flagi miasta na maszt i uroczysta sesja Rady Miejskiej (godz. 16.00) na pobliskim wzgórzu zamkowym. Tego dnia, lecz przed południem, na placu świętował będzie 38. Sochaczewski Dywizjon Zabezpieczenia Obrony Powietrznej. W styczniu szef MON podpisał decyzję w sprawie nadania imienia patrona i ustanowienia Święta 38. dywizjonu. Minister zdecydował, że przyjmie on imię mjr. Feliksa Kozubowskiego a jego święto przypadać będzie corocznie 6 czerwca.

Znowu w naszym mieście spotkają się miłośnicy starej motoryzacji czyli zabytkowych samochodów, pojazdów militarnych i motocykli. Na 10 czerwca zaplanowali sobie VIII Rajd Księcia Władysława Druckiego-Lubeckiego. W jego ramach przewidziano m.in. wystawę zabytkowych pojazdów na placu Kościuszki i przejazd ulicami miasta.

Wzorem ubiegłego roku w sobotę Sochaczewskie Centrum Kultury pokaże to, czym żyło w ostatnim roku. Na placu Kościuszki rozstawione zostaną stoiska wszystkich pracowni działających w SCK – rysunku, malarstwa, rzeźby, fotografii, będą pokazy, występy wokalne, a na koniec kolorowa parada. Jej uczestnicy przejdą ulicą Warszawską w stronę stadionu MOSiR, gdzie od 14.00 do 16.00 na scenie zaprezentują się zespoły działające w SCK.

W niedzielę będzie można wsiąść do zabytkowej ciuchci, gdyż ratusz i Stacja Muzeum planują kilka przejazdów na zasadzie wahadła – z centrum miasta do Chodakowa i z powrotem. A na terenie MOSiR sceną znowu zawładną najmłodsi. 14.30 – 17.00 to czas występów dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli, nie tylko samorządowych ale także prywatnych. W placówkach już trwają intensywne próby.

–  Jak zawsze w niedzielę w kościele św. Wawrzyńca odprawiona zostanie msza święta w intencji miasta i jego mieszkańców, a tuż po niej burmistrz zaprosi na plac Kościuszki na poczęstunek mazurkiem. Szkoła Muzyczna i Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli zaproszą natomiast na tradycyjny niedzielny koncert Laureatów Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu. Tradycyjnie w świętowaniu wezmą też udział przyjaciele z miast partnerskich – ukraińskiego Gródka oraz Melton Mowbray. Liczymy, że przyjedzie nowy mer Melton, wybrany w maju oraz burmistrz Gródka Wasilij Pidlisny wraz z prezesem Klubu Polskiego i Towarzystwa Dobroczynnego POLONIA w Gródku Olgą Draczkowską – podsumowuje Agata Kalińska.

.

.

 

Koncerty gwiazd Dni Sochaczewa 2017 –

scena na stadionie MOSiR przy ul. Warszawskiej

 

Sobota, 10 czerwca

 

14.00 – 16.00 – występ zespołów z Sochaczewskiego Centrum Kultury

16.00 – 17.00 – koncert Andrzeja Rybińskiego

Fanom zapewne trudno będzie wierzyć, że artysta znany z takich przebojów jak „Nie liczę godzin i lat”, „Za każdą cenę”, „Pocieszanka” czy „Znajdę cię”, kończy jesienią 68 lat. Na przestrzeni ponad 50 lat pracy artystycznej Andrzej Rybiński związany był m.in. z legendarnym zespołem 2 plus 1, współtworzył duet Andrzej i Eliza (1972-1980), a od 1981 występuje solo. Nagrał jedenaście płyt, w tym dwie składanki z największymi przebojami. Ostatni raz w Sochaczewie wystąpił w listopadzie 2006 roku.

17.00 – 17.40 – zespół Tajm

Zespół powstał na początku 2011 roku, a wszyscy jego członkowie są związani z ziemią sochaczewską. Gra szeroko pojętego rocka, łączy umiejętnie ten gatunek z bluesem, dlatego oprócz siarczystych riffów i dynamicznych solówek odważnie wykorzystuje nowoczesne brzmienie syntezatorów. Grupa regularnie występuje przed sochaczewską publicznością m.in. w czasie imprez plenerowych Sochaczewskiego Lata, finałów WOŚP, Motoserca, a ostatnio także w nowym klubie Kontrast w SCK w Boryszewie. Zespół gra w składzie: Jarosław Siewierski – gitara i wokal, Łukasz Rogowiecki – instrumenty klawiszowe i wokal, Marcin Rząb – gitara, Tomasz Madanowski – gitara basowa oraz Marcin Czubatka – perkusja.

W przerwie konkurs „Czyste niebo nad Sochaczewem” sponsorowany przez firmę Sime Polska

18.00 – 19.30 – koncert Poparzonych Kawą Trzy

Chyba każdy zna takie przeboje jak „Kawałek do tańca”, „Okrutna, zła i podła” (10 mln odsłon na yotube), „Byłaś dla mnie wszystkim” (17,5 mln) czy „Wezmę cię”. To hity Poparzonych Kawą Trzy,  polskiego zespołu pop-rockowego założonego w 2005 roku. Formacja składa się przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. Występują w nim perkusista Wojciech Jagielski (radio ZET), Jacek Kret, Romana Osica, Krzysztofa Zasada (RMF), Marian Hill, Mariusz Gierszewski oraz Krzysztof Tomaszewski. Autorem większości tekstów zespołu jest Rafał Bryndal, satyryk i felietonista przez wiele lat związany z warszawską ZET-ką. Grupa ma na swoim koncie dwa albumy studyjne: Musculus Cremaster i Wezmę Cię. Na festiwalu TopTrendy 2011 otrzymała nagrodę dziennikarzy.

W przerwie konkurs „Czyste niebo nad Sochaczewem” sponsorowany przez firmę Sime Polska

20.00 – 21.30 – koncert formacji Mesajah

Nie tylko fani reagge znają takie hity  jak „Każdego dnia”, „Szukając szczęścia” (32 mln odsłon na youtube) czy „Lepsza połowa” (8 mln). Ich wykonawcą jest artysta ukrywający się pod pseudonimem Mesajah tworzący muzykę z gatunku reggae, dancehall i hip-hop. To 32-letni Manuel Rengifo Diaz, wrocławianin, syn Polki i Peruwiańczyka. Mesajah pierwszy debiutancki album wydał w 2008 roku. Dotychczas nagrał cztery płyty: „Ludzie prości”, „Jestem stąd”, „Brudna prawda” i najnowszą z 2016 roku „Powrót do korzeni”. W 2014 był nominowany do nagród Eska Music Awards – w kategorii Najlepszy hit, za „Szukając szczęścia” nagrany wspólnie z Kamilem Bednarkiem oraz w kategorii Najlepszy artysta.

21.30 – 23.00 – dyskoteka, prowadzi Zbyszek „Piasek” Piasecki

 

Niedziela, 11 czerwca

 

14.30 – 17.00 – program w wykonaniu dzieci ze szkół i przedszkoli

17.00 – 18.00 – koncert formacji CamaSutra

To grupa grająca pop, disco, dance i club dance. Liderką formacji od 2013 roku jest Małgorzata Grabda, 24-letnia wokalistka urodzona w Kielcach. To absolwentka szkoły muzycznej, laureatka wielu prestiżowych nagród, zwyciężczyni międzynarodowych festiwali m.in. w Rosji, Bułgarii, we Włoszech i na Węgrzech. Teledyski CamaSutry z przebojami „Dla mnie ty”, „Będę tylko twoja” i „Obojętna” obejrzano miliony razy, a rekordy bije klip do piosenki „Kasa extraklasa” z niemal czterema milionami odsłon na youtube. Małgorzata Grabda brała udział w programach telewizyjnych „Szansa na Sukces”, „Śpiewaj i walcz”, „Jaka to melodia?”, „The Voice of Poland”. W 2010 roku wystąpiła w opolskich Debiutach.

W przerwie finał akcji  „Czyste niebo nad Sochaczewem” sponsorowanej przez firmę Sime Polska

18.30 – 20.00 – koncert grupy After Party

To kolejny zespół z nurtu muzyki tanecznej. Jego liderem jest wokalista, aranżer i muzyk Patryk Pezga. Wraz z nim na scenie występuje DJ Marcin i trzech tancerzy. After Party na polskim rynku muzycznym obecne jest od 5 lat. Zespół nagrał 12 teledysków i wydał 2 płyty. Za piosenkę „Tylko ona jedyna” otrzymał statuetkę Hit Lata 2013 w głosowaniu widzów na antenie Polo tv (46 mln odsłon na youtube!). Podobnie przebojami stały się piosenki „Tylko Ona Jedyna” oraz „Ona lubi pomarańcze”. Muzycy zjeździli Polskę wzdłuż i wszerz, występowali też w Szkocji, Szwecji, Niemczech, Anglii, Kanadzie  i dwukrotnie w USA.

20.00 – 21.30 – występ Marcina Dańca

Polski satyryk, artysta kabaretowy, stand-uper, od lat pierwsza liga polskiego kabaretu. Przygodę z rozśmieszaniem rozpoczął w 1984 roku, a pod koniec dekady nawiązał współpracę z kabaretami „Wały Jagiellońskie” i „Pod Egidą”. Od 1994 roku występuje samodzielnie. Dużą popularność zapewniły mu regularne występy w II programie TVP. Spośród wielu, najbardziej znane są jego dwa estradowe wcielenia: Marcinek, czyli duże dziecko, oraz Góral z charakterystyczną swadą punktujący otaczającą nas rzeczywistość.

21.30 – 23.00 – koncert grupy Power Play

To jeden z najpopularniejszych obecnie zespołów z nurtu dance i disco-polo. Zespół powstał w 2001 roku z inicjatywy lidera – Sylwestra Gazdy, z którym występują jeszcze gitarzysta Marcin i perkusista Karol. Od roku 2009 formacja tworzy muzykę autorską. Dotychczas wydała 5 albumów i 2 single, co roku gra po kilkadziesiąt koncertów. Jej największe hity to: „Lubisz to lubisz” (30 mln odsłon na youtube), „Zawsze coś (oj tam, oj tam)”, „Skok w bok”, „Kochaj mnie”, „Co ma być to będzie” (20 mln).

.

Program Dni Sochaczewa 2017

Rock, reggae i dance królować będą na scenie podczas tegorocznych Dni Sochaczewa. Sobotnią gwiazdą będzie Messajah. Niedziela upłynie nam w tanecznych rytmach podczas koncertów CamaSutry, formacji After Party oraz Power Play. Swój program kabaretowy przedstawi Marcin Daniec. Oprócz tego tradycyjnie zaprezentują się szkoły, przedszkola oraz Sochaczewskie Centrum Kultury. Ulicami miasta przejdzie parada w której udział wezmą dzieci i młodzież skupiona wokół SCK, instruktorzy oraz przyjaciele placówki. Na placu Kościuszki wszyscy sochaczewianie będą mogli spróbować okolicznościowego mazurka upieczonego specjalnie z okazji święta miasta. Jak zawsze będzie też uroczysta sesja rady miasta, kilka ciekawych wydarzeń sportowych, rajd zabytkowej motoryzacji, a na terenie MOSiR-u rozbije się wesołe miasteczko. Zapraszamy na Dni Sochaczewa 2017!

 

8 czerwca – czwartek

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie, ul. 1 Maja 21

11.00 – Gala rozstrzygnięcia VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego „Kocham Polskę… Skarby Narodu”

 

9 czerwca – piątek

 

SCK, Klub Nauczyciela, ul. H. Sawickiej

10.00 – Warsztaty origami – prowadzi Zofia Szydełko

10.45 – Gry i zabawy w języku angielskim i polskim „Moje miasto” – prowadzi Anna Robak

 

Kościół pw. św. Wawrzyńca i plac Kościuszki

10.00 – Uroczysta msza św. z okazji obchodów święta 38. Sochaczewskiego dywizjonu zabezpieczenia Obrony Powietrznej im. mjr Feliksa Kozubowskiego

11.00 – Uroczysty apel z okazji obchodów święta 38. Sochaczewskiego dywizjonu zabezpieczenia Obrony Powietrznej im. mjr Feliksa Kozubowskiego

12:00 – występ Wokalnego Zespołu Mundurowego Patria

 

Hala sportowa MOSiR, ul. Kusocińskiego 2

14:00 – Rozpoczęcie Międzynarodowego Memoriału Jacka Badory w koszykówce (UKS MOSiR Basket Sochaczew)

 

Plac Kościuszki

15.45 – uroczyste wciągniecie flagi miasta na maszt, symboliczne rozpoczęcie Dni Miasta

 

Wzgórze Zamkowe, ul. Podzamcze 1

16.00 – Uroczysta sesja Rady Miejskiej. W programie m.in. prelekcja  Bogusława Kwiatkowskiego z okazji 640 rocznicy uchwalenia statutów w Sochaczewie, wręczenie tytułu Honorowego Obywatela Miasta, wystąpienia Przewodniczącego Rady Miejskiej, burmistrza i zaproszonych gości.

 

Plac zabaw w Karwowie, ul. Rumiankowa

16.30 – Festyn dla dzieci

 

Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie, ul. Głowackiego 2

18.00 – Koncert Jubileuszowy kończący obchody 15-lecia działalności Stowarzyszenia Przyjaciół PSM w Sochaczewie. Wystąpią uczniowie stowarzyszenia oraz gościnnie Big-Band pod dyrekcją Bernarda Pacholskiego

 

Kramnice Miejskie, ul. 1 Maja 21

19.00 – Salonik Muzyczno – Literacki SCK – „Repetytorium z młodości”, wystąpią poetka Magdalena Węgrzynowicz – Plichta oraz Barbara Leśniak – fortepian, wokal. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa pokonkursowa „Kocham Polskę… Skarby Narodu”

 

 

10 czerwca – sobota

 

Hala sportowa MOSiR, ul. Kusocińskiego 2

8.00 – V Międzynarodowy Memoriał Jacka Badory w koszykówce (UKS MOSiR Basket Sochaczew)

 

Obiekty MOSiR, ul. Chopina 101

9.00 – Turniej Siatkówki Plażowej

 

Stadion MOSiR, ul. Warszawska

10.00, 11.30, 13.00 – Mecze Unii Boryszew

 

Muzeum Kolei Wąskotorowej (wejście od ul. Licealnej)

Bezpłatny przejazd dla mieszkańców Sochaczewa, do Osady Puszczańskiej w Tułowicach. Bilety do odebrania w kasie od godziny 9.00. Ilość miejsc ograniczona.

 

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą

11.00-17.00 – zwiedzanie wystaw stałych: „Pole Bitwy 1939-1945”, „Przeszłość w ziemi ukryta” i skansenu sprzętu militarnego

11.00-16.00 – Giełda Klubu Kolekcjonerów (numizmatyka, filatelistyka, starocie)

11.00-18.00 – kiermasz książki historycznej oraz wydawnictw własnych muzeum

16.00 – otwarcie wystawy malarstwa pt. „To, co ulotne ” – Stanisław Witold Bienias

 

Plac Kościuszki

8.30-10.30 – VIII Zlot Zabytkowej Motoryzacji i Rajd im. Ks. Władysława  Druckiego-Lubeckiego (rejestracja pojazdów, 9.00 oficjalne otwarcie, wystawa zabytkowych pojazdów, 10.15 – występ zespołu Senior Band z SCK)

 

Plac Kościuszki

11.00 – 14.00 – Spotkanie z Sochaczewskim Centrum Kultury

Na placu rozstawione zostaną stoiska wszystkich pracowni działających w Centrum – rysunku, komiksów, malarstwa, rzeźby, Grupy OtoFoto, Grupy Teatralnej Maska, Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych itp.

11.00  – występ Chóru Nauczycielskiego VIVACE pod dyrekcją Piotra Milczarka

11.15 – występ zespołu Open Day Junior

11.30 – występ Grupy Teatralnej Konik

11.45 – występ grupy teatralnej Rekwizyt i podopiecznych Studia Piosenki

12.00 – pokaz grupy tanecznej Step Up

12.15 – występ Studia Dobrej Piosenki

12.40 – występ przedszkolaków z przedszkola „Wesołe Tuptusie”

13.00 – występ formacji Open Day

13.15 – przygotowania do Parady SCK

13.30 – Przejście Parady SCK ulicą Warszawską w stronę stadionu MOSiR.

W kolorowym marszu wezmą udział wszystkie zespoły działające w SCK tj. Folklorek, Smile Crews, Step Up, Abstrakt, Zumba, Break Dance, dzieci z pracowni plastycznej i komiksu, Grupa Maska, gościnnie dzieci z Przedszkola „Wesołe Tuptusie”, harcerze oraz grupa motocyklistów Boruta Motors, Klub Jeździecki „Daisy”.

 

Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie, ul. Głowackiego 2

13.00 – koncert orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej pod dyrekcją Rubena Silvy

Polski dyrygent boliwijskiego pochodzenia był m.in. dyrektorem artystycznym Opery Wrocławskiej, Filharmonii Koszalińskiej, Opery Krakowskiej i Teatru Wielkiego w Łodzi. Współpracuje z orkiestrą Sinfonia Varsovia, dokonuje wielu nagrań dla radia i telewizji w Polsce i na świecie.

 

Stadion MOSiR, ul. Warszawska 80 – S C E N A

14.10-14.25 – występ Zespołu Mundurowego Patria

14.25-14.40 – występ zespołu dziecięcego Folklorek

14.40-15.15 – występ grupy tanecznej Smile Crew

15.15-15.45 – występ grupy tanecznej Abstrakt

15.45-16.00 – Dream Team Zumba Sochaczew

 

16.00 – 17.00 – ANDRZEJ RYBIŃSKI

To on wylansował takie przeboje jak „Nie liczę godzin i lat”, „Za każdą cenę”, „Pocieszanka” czy „Znajdę cię”. Na przestrzeni ponad 50 lat pracy artystycznej Andrzej Rybiński związany był m.in. z legendarnym zespołem 2 plus 1, współtworzył duet Andrzej i Eliza (1972-1980), a od 1981 występuje solo. Nagrał jedenaście płyt, w tym dwie składanki z największymi przebojami. Ostatni raz w Sochaczewie wystąpił w listopadzie 2006 roku.

17.00 – 17.45 – TAJM

Zespół powstał na początku 2011 roku, a wszyscy jego członkowie są związani z ziemią sochaczewską. Gra szeroko pojętego rocka, łączy umiejętnie ten gatunek z bluesem, dlatego oprócz siarczystych riffów i dynamicznych solówek, odważnie wykorzystuje nowoczesne brzmienie syntezatorów. Grupa regularnie występuje przed sochaczewską publicznością, m.in. w czasie imprez plenerowych Sochaczewskiego Lata, finałów WOŚP, Motoserca, a ostatnio także w nowym klubie Kontrast w SCK w Boryszewie. Zespół gra w składzie: Jarosław Siewierski – gitara i wokal, Łukasz Rogowiecki – instrumenty klawiszowe i wokal, Marcin Rząb – gitara, Tomasz Madanowski – gitara basowa oraz Marcin Czubatka – perkusja.

17.40 – 18.00 – Konkurs „Czyste niebo nad Sochaczewem” sponsorowany przez firmę Sime Polska

18.00 – 19.30 – Poparzeni Kawą Trzy

Chyba każdy zna takie przeboje jak „Kawałek do tańca”, „Okrutna, zła i podła” (10 mln odsłon na yotube), „Byłaś dla mnie wszystkim” (17,5 mln) czy „Wezmę cię”. To hity Poparzonych Kawą Trzy,  polskiego zespołu pop-rockowego założonego w 2005 roku. Formacja składa się przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. Występują w nim perkusista Wojciech Jagielski (radio ZET), Jacek Kret, Roman Osica, Krzysztof Zasada (RMF), Marian Hill, Mariusz Gierszewski oraz Krzysztof Tomaszewski. Autorem większości tekstów zespołu jest Rafał Bryndal, satyryk i felietonista przez wiele lat związany z warszawską ZET-ką. Grupa ma na swoim koncie dwa albumy studyjne: Musculus Cremaster i Wezmę Cię. Na festiwalu TopTrendy 2011 otrzymała nagrodę dziennikarzy.

19.30 – 20.00 –  konkurs „Czyste niebo nad Sochaczewem” sponsorowany przez firmę Sime Polska

20.00 – 21.30 – Mesajah

Nie tylko fani reagge znają takie hity  jak „Każdego dnia”, „Szukając szczęścia” (32 mln odsłon na youtube) czy „Lepsza połowa” (8 mln). Ich wykonawcą jest artysta ukrywający się pod pseudonimem Mesajah, tworzący muzykę z gatunku reggae, dancehall i hip-hop. To 32-letni Manuel Rengifo Diaz, wrocławianin, syn Polki i Peruwiańczyka. Mesajah pierwszy debiutancki album wydał w 2008 roku. Dotychczas nagrał cztery płyty: „Ludzie prości”, „Jestem stąd”, „Brudna prawda” i najnowszą z 2016 roku „Powrót do korzeni”. W 2014 był nominowany do nagród Eska Music Awards – w kategorii Najlepszy hit, za „Szukając szczęścia”, nagrany wspólnie z Kamilem Bednarkiem oraz w kategorii Najlepszy artysta.

21.30 – 23.00 – dyskoteka, prowadzi Zbyszek „Piasek” Piasecki

 

 

 

11 czerwca – niedziela  

 

Muzeum Kolei Wąskotorowej (wejście od ul. Licealnej)

Bezpłatne przejazd dla mieszkańców Sochaczewa

10.00; 12.00; 14.00 – wahadło z Muzeum Kolei Wąskotorowej do Chodakowa – bilety do odebrania w kasie od godziny 9.00.

 

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą

11.00-17.00 – zwiedzanie wystaw stałych: „Pole Bitwy 1939-1945”, „Przeszłość w ziemi ukryta”, skansenu sprzętu militarnego.

11.00-16.00 – kiermasz książki historycznej oraz wydawnictw własnych muzeum, Giełda Klubu Kolekcjonerów (numizmatyka, filatelistyka, starocie) oraz prezentacja wystawy plenerowej „ZWZ-AK Skowronek 1941-45r.” (Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im. II/18 pp)

13.00-14.00 – otwarte spotkanie Sochaczewskiego Towarzystwa Naukowego

14.00-14.30 – wykład Jakuba Wojewody, pt. „Komendanci Armii Krajowej Obwodu „Skowronek’ major Władysław Starzyk ps. „Korwin”, kapitan Wilhelm Kosiński ps. „Mścisław”.

 

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli

godz. 18.00 – Koncert Laureatów Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu. Koncert organizuje Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Sochaczewie

 

Stadion MOSiR, ul. Warszawska 80

11.00, 12.30 – mecze Unii Boryszew

 

Hala Sportowa MOSiR, ul. Kusocińskiego 2

8.00 – V Międzynarodowy Memoriał Jacka Badory w koszykówce (UKS MOSiR Basket Sochaczew), 16.00 – zakończenie

 

Kościół św. Wawrzyńca

12.30 – 14.00 – Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców. O artystyczną oprawę mszy zadba Chór Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej

 

Plac Kościuszki

14.00 – 15.00 – Mazurek Chopina – czyli poczęstunek mazurkiem, na który burmistrz zaprasza wszystkich mieszkańców i gości Dni Sochaczewa.

 

Stadion MOSiR, ul. Warszawska 80 – S C E N A

14.30 – 16.45 – występy dzieci i młodzieży z sochaczewskich szkół i przedszkoli:

14.35 – 14.45 – Miejskie Przedszkole nr 1 z programem „Taniec z miotłami” oraz występ Doroty Stefańskiej „Nie chcę sprzątać”

14.45 – 14.55 – Miejskie Przedszkole nr 3 z programem „Tańczące Przedszkole”: taniec ChiQuita do melodii zespołu ABBA, taniec Asereje do melodii zespołu Las Ketchup

14.55 – 15.10 – Miejskie Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi z programem  „W rytmach disco”

15.10 – 15.25 – Miejskie Przedszkole nr 6 z programem „Roztańczona szóstka”, taniec gangnam style, dżungla, nutki.

15.30 – 15.45 – Miejskie Przedszkole nr 7 z programem „Słoneczny mix” – taniec „Chocolate”, „Pippi”, „Flowers”, „Taniec gentelmanów”

15.45 – 16.05 – Szkoła Podstawowa nr 2 – grupa „Dziewczyny z dwójki” i taniec hiszpański do utworu „Sofia” Alvaro Soler, grupa „Mała dwójka” i taniec nowoczesny oraz grupa „Mała dwójka II” z tańcem współczesnym

16.05 – 16.25 – Gimnazjum nr 1 – występ wokalno-taneczny

16.25 – 16.45 – Zespół Szkół w Sochaczewie z programem „Przygoda z muzyką nigdy się nie kończy”

 

17.00 – 18.00 – CamaSutra

To grupa grająca pop, disco, dance i club dance. Liderką formacji od 2013 roku jest Małgorzata Grabda, 24-letnia wokalistka urodzona w Kielcach. To absolwentka szkoły muzycznej, laureatka wielu prestiżowych nagród, zwyciężczyni?międzynarodowych festiwali m.in. w Rosji, Bułgarii, we Włoszech i na Węgrzech. Teledyski CamaSutry?z?przebojami „Dla mnie ty”, „Będę tylko twoja”i „Obojętna” obejrzano miliony razy, a rekordy bije klip do piosenki „Kasa extraklasa” z niemal czterema milionami odsłon na youtube. Małgorzata Grabda brała udział w programach telewizyjnych „Szansa na Sukces”, „Śpiewaj i walcz”, „Jaka to melodia?”, „The Voice of Poland”. W 2010 roku wystąpiła w opolskich Debiutach.

18.00 – 18.30 –  finał akcji  „Czyste niebo nad Sochaczewem” sponsorowanej przez firmę Sime Polska

18.30 – 20.00 – After Party

To kolejny zespół z nurtu muzyki tanecznej. Jego liderem jest wokalista, aranżer i muzyk Patryk Pezga. Wraz z nim na scenie występuje DJ Marcin i trzech tancerzy. After Party na polskim rynku muzycznym obecne jest od 5 lat. Zespół nagrał 12 teledysków i wydał 2 płyty. Za piosenkę „Tylko ona jedyna” otrzymał statuetkę Hit Lata 2013 w głosowaniu widzów na antenie Polo tv (46 mln odsłon na youtube!). Podobnie przebojem stała się piosenka „Ona lubi pomarańcze”. Muzycy zjeździli Polskę wzdłuż i wszerz, występowali też w Szkocji, Szwecji, Niemczech, Anglii, Kanadzie  i dwukrotnie w USA.

20.00 -21.30 – występ Marcina Dańca

Polski satyryk, artysta kabaretowy, stand-uper, od lat pierwsza liga polskiego kabaretu.?Przygodę?z rozśmieszaniem rozpoczął w 1984 roku, a pod koniec dekady nawiązał współpracę z kabaretami „Wały Jagiellońskie” i „Pod Egidą”. Od 1994 roku występuje samodzielnie. Dużą popularność zapewniły mu regularne występy w II programie TVP. Spośród wielu, najbardziej znane są jego dwa estradowe wcielenia: Marcinek, czyli duże dziecko, oraz Góral z charakterystyczną swadą punktujący otaczającą nas rzeczywistość.

21.30 – 23.00 – Power Play

To jeden z najpopularniejszych obecnie zespołów z nurtu dance i disco-polo. Zespół powstał w 2001 roku z inicjatywy lidera – Sylwestra Gazdy, z którym występują jeszcze gitarzysta Marcin i perkusista Karol. Od roku 2009 formacja tworzy muzykę autorską. Dotychczas wydała 5 albumów i 2 single, co roku gra po kilkadziesiąt koncertów. Jej największe hity to: „Lubisz to lubisz” (30 mln odsłon na youtube), „Zawsze coś (oj tam, oj tam)”, „Skok w bok”, „Kochaj mnie”, „Co ma być to będzie” (20 mln).