Do poprawy także ścieżka rowerowa

0
100

Wykonawca nadal naprawia swoje błędy, a przy dobrej pogodzie być może do końca tygodnia wyleje nową warstwę asfaltu i pomaluje pasy. To niestety nie koniec historii z remontem wojewódzkiego odcinka 15 Sierpnia, bo wiosną do poprawy będzie jeszcze ścieżka rowerowa.

20 listopada pisaliśmy, że do zakończenia prac zostało dziesięć dni (w umowie strony ustaliły, że droga będzie gotowa do końca listopada), ale gdy inwestor, czyli Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprowadził inspekcję, wytknął firmie budowlanej poważne błędy i zapowiedział, że nie odbierze tej inwestycji. Głównym powodem był negatywny wynik badania laboratoryjnego nawierzchni. Jak się okazało zastosowano niewłaściwą grubość i gęstość mieszanki. Decyzją MZDW dostał czas do poniedziałku 25 listopada by usunąć wszelkie nieprawidłowości.

Co dzieje się dziś na placu budowy? Prace są nadal prowadzone i niestety nie mamy dobrych wieści. Roboty jeszcze potrwają. Jak nas poinformowała Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW, do końca tygodnia ma się zakończyć wylewanie asfaltu.

Mamy nadzieję, że aura pozwoli na wykonanie oznakowania poziomego i przywrócenie normalnego ruchu. To niestety nie będzie koniec, bo wiosną ekipy muszą wrócić na plac budowy i przebudować ścieżkę rowerową – mówi rzecznik.

I dodaje, że nie jest w interesie MZDW i mieszkańców, aby teraz zrywać umowę, bo to spowodowałoby zamknięcie drogi na kilka tygodni (może miesięcy), a MZDW musiałoby wybrać nowego wykonawcę.

Zatem kolejny raz apelujemy do kierowców, by w najbliższych dniach, jeśli tylko mogą, omijali remontowany odcinek ul. 15 Sierpnia. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu w korku, zarówno w stronę centrum miasta, jak i Kozłowa, trzeba tam spędzić kilkadziesiąt minut.