Dobre wyniki na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego

0
45

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki KM Aktywni Sochaczew podczas startu w Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Lekkiej Atletyce. Nie tylko poprawiły swoje rekordy życiowe, ale również „łapały się” na podium mistrzostw. 

Rywalizacja zaczęła się od pchnięcia kulą. W gronie siedmiu miotaczek wystartowała Martyna Orlińska. Najdłuższe pchnięcie jakie oddała 3 kilogramową kulą to 8.60. Wynik ten dał jej 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Jest to jej nowy rekord życiowy, a do upragnionej klasy sportowej brakuje już tylko 10 centymetrów.

Na dystansie średnim 600 metrów wystartowała Weronika Lewandowska. Weronika zajęła 3 miejsce w gronie 15 zawodniczek. Jej wynik 1.49.39 jest jej rekordem życiowym i wynikiem na miarę 5 klasy sportowej. Weronika z ogromną przewagą ponad 50 metrów wygrała swoją serię biegową.

Aktywna sprinterka Kinga Burzyńska biegała na 80 metrów przez płotki oraz w biegu na 100 metrów. W biegu płotkarskim w gronie 10 zawodniczek uzyskała 4 wynik zawodów tj. 13.70. Jest to jej nowy rekord życiowy i jednocześnie nabiegania 4 klasa sportowa. W biegu na 100 metrów wystartowały 34 sprinterki. Nasza zawodniczka przebiegała 100 w 13.62. (Był to kolejny mocny bieg Kingi na miarę 4 klasy sportowej.). Uzyskany wynik dał jej 8 miejsce. W biegu na 100 metrów jest to miejsce premiowane wejściem do ścisłego finału.

Niestety starty dziewczyn były poza konkurencją (reprezentujemy inne województwo), nie było więc dane Kindze wystartować w finale stumetrówki. Kolejne starty już wkrótce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Ciechanowie. Będzie szansa na kolejne poprawy wyników. W tych zawodach dziewczyny startują już w konkursie nie „pk”. Stawką jest awans do Mistrzostw Polski w kategorii U16 (młodziczek).