Dom Urodzenia Fryderyka Chopina otwarty od 7 maja – zmiana term. otwarcia

0
27

Miło nam poinformować, że od 7 maja Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli zostaną ponownie otwarte dla zwiedzających. W trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników oraz w celu zachowania niezbędnych wymogów sanitarnych zostały wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Muzeum:

 

🔷 Godziny otwarcia: 10.00-18.00;

🔷 Ograniczenie liczby zwiedzających: maksymalnie 600 osób jednocześnie w parku i 15 w oficynie Chopinowskiej;

🔷  Do odwołania zostaje zawieszona działalność edukacyjna i koncertowa z bezpośrednim udziałem publiczności;

🔷  Rekomendowany jest zakup biletów online;

🔷  Na terenie Muzeum zostaną przygotowane stanowiska ze środkami dezynfekującymi dla zwiedzających.

Jednocześnie prosimy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności: odpowiednich odstępów między osobami, noszenie maseczek i rękawiczek, jak również stosowanie się do poleceń pracowników ochrony i DUFC w zakresie bezpieczeństwa. Przypominamy również, że na teren Parku nie wolno wprowadzać zwierząt, poza psami-przewodnikami.

 

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, ze względu na swoją specyfikę, nadal pozostaje nieczynne.

O wszelkich zmianach  będziemy Państwa na bieżąco informować na naszych stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Dziękujemy za wyrozumiałość dla obowiązujących ograniczeń i zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina realizowanych on-line, w tym szczególnie w transmisjach recitali fortepianowych z Domu Urodzenia Fryderyka Chopina dostępnych na kanale YouTube i w mediach społecznościowych.

Izabela Goryniak

.

PS. Szanowni Państwo, planowane otwarcie Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli nastąpi w sobotę 9 maja. Termin zostanie potwierdzony po uzgodnieniu warunków udostępniania muzeum z właściwymi służbami sanitarnymi.