Dotacje na drogowe inwestycje w gminie Iłów

0
53

– Obok walki z koronawirusem działamy wciąż na innych polach. Dobra wiadomość dla ziemi sochaczewskiej. Jest ponad 11 mln zł rządowego wsparcia na drogi w powiecie. Tym razem z Funduszu Dróg Samorządowych na ziemię sochaczewską trafi 11 207 703,97 zł – informuje Maciej Małecki, poseł na Sejm RP, wiceminister w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Kolejny dowód na to, że dzięki zaangażowaniu naszego posła, mieszkańcy naszego powiatu w efekcie mogą liczyć na rządowe wsparcie, w tym przypadku, jeśli chodzi o poprawę stanu dróg. (źródło: http://www.powiatsochaczew.pl )

Niezmiernie nam miło poinformować, że po rozpatrzeniu złożonych wniosków rządowe środki trafią do gminy Iłów. Zmodernizowana ma być droga gminna Olszowiec – Lubatka (2113 mb-dofinansowanie rządowe to 997 595,09 zł), a także droga gminna w miejscowościach Kaptury i Wszeliwy (930 mb-dofinansowanie rządowe to 277 083,74 zł). Przebudowana ma również zostać droga powiatowa Iłów – Budy Iłowskie – Młodzieszyn – Mistrzewice ul. Wyzwolenia w Iłowie (580 mb- dofinansowanie rządowe to 627 440,18 zł).

– Remonty dróg w naszej gminie są konieczne, aby zwiększyć komfort życia mieszkańców. Wszystkie przez mieszkańców są oczekiwane. Łącznie do gminy może trafić ponad 1 mln 900 tys. zł. Trzeba dołożyć z budżetu Gminy ok. 820 tys. zł. Relacje korzystne, bo łącznie dofinansowanie to 70%. Czy wykorzystamy szansę?                   

Bardzo dziękujemy posłowi Maciejowi Małeckiemu i staroście powiatu sochaczewskiego Jolancie Gonta za monitorowanie i wsparcie naszych wniosków – mówi wójt Jan Kraśniewski.