Dow Jones Futures spada: Nasdaq skacze, gdy Nvidia, Chip, AI grają, ale szerokość rynku jest okropna

Kontrakty terminowe Dow Jones spadły nieznacznie w ciągu nocy, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. Kluczowe dane o inflacji pojawią się w piątek rano.
XByki giełdowe Czwartek był zupełnie inny. Nasdaq, a zwłaszcza Nasdaq 100, poszybował w górę Nvidia (NVDA) wzrosły dzięki silnym zyskom i prognozom. Wysłano również Zaawansowane Mikro Urządzenia (AMD), Tajwański półprzewodnik (TSM) I Sieci Arista (Aneta) z solidnymi wzrostami, rosnącymi ASML (ASML), Microsoftu (MSFT), Rodzice Google listy (Google) i inne zagrania AI lub żetonami.

Ale poza garstką wielkich zwycięzców, rynek wykazywał skromne lub słabe działania w związku z trwającymi rozmowami w sprawie pułapu zadłużenia, obawami o podwyżkę stóp Fed i nie tylko. Kiedy Dow Jones spadł poniżej swojej 200-dniowej linii, spadający z łatwością pokonali zwycięzców.

ASML i inni giganci w dziedzinie układów scalonych Przedmioty użytkowe (Duży) I Firma KLA (SprzęgłoProducent oprogramowania do projektowania układów scalonych powrócił w czwartek powyżej punktów kupna Ustawienia projektu kadencji (CDNS) Akcje ANET i mobilny (MBLY) zapalono wczesne płyty.

Inwestorzy powinni jednak uważać na świeże zakupy w obliczu rozdrobnionych działań rynkowych i bardzo skoncentrowanego przywództwa rynkowego.

Dow Jones Futures dzisiaj

Kontrakty terminowe na Dow Jones spadły o 0,1%. dobra cena. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,15%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,1%.

Pamiętaj, że działania z dnia na dzień na kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.

Rozmowa o pułapie zadłużenia

Negocjacje w sprawie pułapu zadłużenia trwały przez cały czwartek. Prezydent Joe Biden nazwał rozmowy „produktywnymi”. Kluczowy sprzeciw republikanów w Izbie Reprezentantów zawęził się. Ale nadal nie ma zgody na podwyższenie limitu kredytowego. Jeśli do tego czasu nie zostanie osiągnięte żadne porozumienie, Stany Zjednoczone mogą niewypłacać na początku czerwca.

Moody’s powiedział w czwartek, że Stany Zjednoczone muszą zapłacić odsetki od obligacji skarbowych do połowy czerwca, aby uniknąć utraty ratingu kredytowego AAA. Fitch Ratings pod koniec środy umieścił rating USA AAA na negatywnym.

przychód

Tymczasem, Hurtownia Costco (koszt), Ula jest piękna (Ulta), dzień roboczy (WDZIEŃ), Deckers Outdoor (strona) I Technologia Marvela (Murali) i główne raporty o zarobkach po zamknięciu.

Przychody Costco były poniżej prognoz fiskalnych za trzeci kwartał. Akcje COST niewiele się zmieniły w przedłużonym obrocie po zamknięciu poniżej wszystkich swoich średnich kroczących.

Sprzedaż spadła, podczas gdy przychody Ulta nieznacznie przekroczyły liczbę wyświetleń w I kwartale. Akcje ULTA spadły z dnia na dzień, co oznacza spadek do najniższego poziomu od 200 dni po spadku z rekordowego poziomu 1 maja.

READ  Ustawa o zawieszeniu zaliczek limitu zadłużenia USA dla całej Izby Reprezentantów

Workday uzyskał najwyższą liczbę wyświetleń w pierwszym kwartale i największy przychód z subskrypcji w drugim kwartale. Akcje WDAY były nadal wyższe w późnych transakcjach, wskazując na ruch powyżej wielu punktów kupna. Akcje wzrosły w czwartek o 0,1% do 196,41. Firma programistyczna pracuje nad bazowym punktem kupna na poziomie 206,78, z początkowym wpisem z proto-ręki na poziomie 199,17.

Deckers osiągnął najwyższą oglądalność, ale akcje DECK spadły solidnie z dnia na dzień. Producent butów Ugg i butów do biegania Hoka spadł poniżej swojej 50-dniowej linii po ostatnim. W gospodarstwie (cebula) I Szafka na stopy (FL) przychód.

Przychody i zyski Marvela nieznacznie przekroczyły liczbę wyświetleń w I kwartale. Producent chipów podał również dalsze wskazówki, przewidując, że przychody z AI podwoją się w drugiej połowie roku podatkowego. Akcje MRVL wzrosły w nocy. Akcje wzrosły w środę o 7,6% do 49,47. To było na szczycie dna w kształcie miseczki na poziomie 49,58, ale akcje Marvela rozszerzyły się z linii 50-dniowych i 200-dniowych.

Zapas Nvidii i włączony ASML Tablica liderów IBD. Akcje Microsoft, KLA i CDNS są długoterminowymi liderami IBD. Dostępne są zapasy WDAY i ASML NZJ 50. ASML, Workday, Microsoft, Cadence Design i AMAT IBD Big Cap 20.


Pułap zadłużenia to dopiero początek. Te przeszkody mogą zakłócić gospodarkę.


Dane o inflacji PCE

Departament Handlu opublikuje Indeks cen osobistych wydatków konsumpcyjnych, preferowaną miarę inflacji banku centralnego, w piątek o 8:30.

Ekonomiści spodziewają się, że wskaźnik cen PCE wzrośnie w kwietniu o 0,3%. Spowodowałoby to wzrost 12-miesięcznej stopy inflacji PCE do 4,3%. Bazowy PCE, który nie obejmuje żywności i energii, wzrósł o 0,3%, pozostawiając bazową stopę inflacji PCE na poziomie 4,6%.

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że skupi się bardziej na podstawowych usługach PCE, z wyłączeniem mieszkalnictwa. Sprawdź więc inflację tych usług supercore.

Szanse na kolejną podwyżkę stóp procentowych Fed na posiedzeniu w dniach 13-14 czerwca wynoszą obecnie 49%, po gwałtownym wzroście w ciągu ostatnich kilku dni. To więcej niż 73% na posiedzeniu Fed pod koniec lipca.

Dane o inflacji PCE są częścią raportu o dochodach i wydatkach Departamentu Handlu. Ekonomiści przewidują wzrost zarówno dochodów, jak i wydatków o 0,4% w kwietniu.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy badają akcje, które mogą być przedmiotem rajdu giełdowego na IBD Live


Rajd giełdowy

Rajd na giełdzie wykazywał bardzo mieszaną aktywność, z Nasdaq dzięki garstce techników o dużej kapitalizacji.

Dow Jones Industrial Average spadł w czwartek o 0,1%. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,9%. Nasdaq Composite wzrósł o 1,7%. Mała kapitalizacja Russell 2000 spadła o 0,8%.

Akcje Nvidii wzrosły o 24%. Akcje AMD wzrosły o 11%, a Taiwan Semiconductor o 12%. Akcje ANET spadły o blisko 11%. Akcje ASML, KLA i AMAT wzrosły o 6%-7%. Akcje Microsoftu wzrosły o prawie 4% do najwyższego poziomu od 52 tygodni, podczas gdy Google zyskało 2,1%. Z wyjątkiem akcji Arista i KLAC, ich kapitalizacja rynkowa wynosi co najmniej 100 miliardów dolarów. Nvidia jest warta prawie 1 bilion dolarów, akcje GOOGL są warte 1,5 biliona dolarów, a Microsoft ponad 2 biliony dolarów.

READ  Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 3,4% do 71,83 USD za baryłkę. Ceny miedzi wzrosły o 0,8%, ale spadły z najniższego poziomu od prawie siedmiu miesięcy.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 10 punktów bazowych do 3,81%.

Dolar amerykański nadal rósł, zamykając szczyt z 2023 r. na początku marca.

fundusze ETF

Spośród ETF-ów wzrostowych ETF iShares Expanded Technology-Software Sector (IGV2,5%, osiągając najwyższy poziom od 10 miesięcy. Akcje MSFT są głównym holdingiem IGV. VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMH) wzrósł o 8,6% do najwyższego poziomu od 52 tygodni. Godne uwagi składniki SMH to NVDA Stock, Taiwan Semiconductor, AMD ASML, Applied Materials i KLA Corporation. Akcje CDNS znajdują się w funduszach ETF IGV i SMH.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje, fundusz ETF ARK Innovation (ARKAspadł o 2,7%, a ETF ARK Genomics (ARKG) 2,5%

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XMEspadł o 0,8%. US Global Jets ETF (ODTRYSKI) wzrosła o 1,2%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHBwzrosła o 0,3%. Energy Select SPDR ETF (XLE) spadł o 1,8%, a Fundusz Sektora Ochrony Zdrowia SPDR (XLVDał 1%.

Wybór funduszu SPDR ETF (45) zamknął się poniżej progu rentowności. ETF SPDR S&P Regional Bank (Tworzyćwycofał się 0,8%


Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Analiza rajdu rynkowego

Czwartkowy rajd giełdowy pokazał wyraźny kontrast. Nasdaq 100 wzrósł o ponad 2%, podczas gdy przegrani przewyższali liczebnie zwycięzców w stosunku dwa do jednego.

Nasdaq Composite odrobił prawie wszystkie straty z poprzednich dwóch dni. S&P 500 powtórzył 21-dniową passę solidnym wzrostem. Odzwierciedlały one jednak duże zyski w firmach Nvidia, AMD, Microsoft, Google i innych.

Tymczasem obawy o niewypłacalność długu, rosnące rentowności obligacji skarbowych i dolara, słabsze gospodarki zagraniczne i rosnące szanse na dalsze podwyżki stóp procentowych banku centralnego ciążyły na szerszym rynku.

Dow Jones, którego składnikiem były akcje MSFT, również spadł poniżej swojej 200-dniowej linii, chociaż zamknął się niżej. Russell 2000 spadł poniżej swojej 50-dniowej linii.

Fundusz ETF First Trust Nasdaq 100 Equal Weighted Index (QQEW) wzrosła zaledwie o 0,5% od 21-dniowego.

Invesco S&P 500 ETF Equal Weight (RSP) margines poniżej 0,1%, ale znacznie poniżej niższej sesji. RSP spadł o 2,1% w ciągu tygodnia i jest poniżej wszystkich swoich średnich kroczących.

READ  Antyizrael: Pół miliona Izraelczyków wychodzi na ulice przeciwko reformie sądownictwa

Nowe dołki z łatwością pokonują nowe szczyty.

Poza sztuczną inteligencją i grami żetonowymi, nie ma wielu akcji, które wysyłają sygnały kupna Elfy są piękne (ELF) był wyjątkiem.

Niektóre nazwy wykazały solidną akcję, ale wiele akcji znacznie spadło w strefach kupna lub w ich pobliżu. To niepokojący trend w tym tygodniu.


Zmierz czas rynku ze strategią rynkową ETF IBD


Co zrobić teraz

Rozwidlony rajd rynkowy wykazuje niezwykłą aktywność. Wiele akcji odniosło duże wygrane, ale ogólny rynek pozostał przytłumiony.

Inwestorzy mogą mieć umiarkowaną ekspozycję. To zależy od tego, czy lubisz wygrywać akcje.

Jeśli nie jesteś jednym z najlepszych zwycięzców 2023 roku i walczysz o awans, nie załamuj się. Krótki rajd rynkowy, z różnymi cyklami sektorowymi, jest trudny do opanowania. Wiele akcji obiecuje wybicia lub wejścia, które szybko wygasają lub szybko wracają w obie strony, aby uzyskać solidne zyski.

To, czego nie chcesz robić, to gonić za rozszerzonymi zapasami. Akcje Nvidii są o 90% powyżej 200-dniowej średniej kroczącej. Znaczące niepowodzenie i nowa strona w ciągu najbliższych kilku tygodni nie byłyby zaskoczeniem. Może dostarczyć nowych danych wejściowych w przyszłości, ale NVDA jest obecnie poza zasięgiem.

Nie zwracaj zbytniej uwagi. Handlowcy mogą być nadmiernie narażeni na określone akcje, grupy lub motywy w wielu kwestiach związanych z podzielonym rynkiem i wąskim przywództwem. Najwyraźniej każdy, kto mocno zainwestował w Nvidię i powiązane gry, jest wielkim zwycięzcą w czwartek, ale ryzyko spadku portfela jest wysokie. Inwestorzy mogli kupić akcje ANET, ASML, KLA lub kilka innych firm w czwartek, ale mogą nie chcieć kupować wielu z nich.

Czas na inwestycje, wyraźna, zwyżka na szerokim rynku, duża liczba akcji z różnych sektorów wyemituje sygnały kupna i będzie nadal rosła. W różnych momentach rajd rynkowy drażnił takie odwrócenie, tylko po to, by ponownie się wycofać.

Ale trzeba chcieć działać. Więc pracuj dalej nad listami obserwacyjnymi.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z kierunkiem rynku oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Śledź Eda Carsona na Twitterze @IBD_ECarson Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego to narzędzie IBD ułatwia wyszukiwanie najlepszych akcji

Zdobądź kolejny wielki hit dzięki MarketSmith

Chcesz uniknąć szybkich zysków i dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Listy akcji premium, narzędzia i analizy IBD już dziś

Tesla vs. BYD: Rywalizacja o koronę gigantów pojazdów elektrycznych, ale co najlepiej kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *