Dow Jones Futures: wznowienie rozmów w sprawie pułapu zadłużenia; Zyski Nvidii kluczem do wzrostu rynku

Kontrakty futures na Dow Jones są otwarte w niedzielę wieczorem, podobnie jak kontrakty futures na S&P 500 i Nasdaq. Zyski Nvidii są duże w nadchodzącym tygodniu, a rozmowy w sprawie pułapu zadłużenia mają zostać wznowione w piątek wieczorem po utknięciu kilka godzin wcześniej.
XAkcje wzrosły w zeszłym tygodniu w związku z nadziejami na porozumienie w sprawie pułapu zadłużenia i złagodziły obawy banków, a zyski przewodzili liderzy technologii wykorzystujący sztuczną inteligencję. Nvidia (NVDA), Zaawansowane Mikro Urządzenia (AMD), Obsługa, natychmiast (Teraz), Rodzice Google listy (Google), Płatek śniegu (Śnieg) I Technologie Palantira (PLTR)

Nasdaq Composite i S&P 500 osiągnęły maksima z 2023 r., a Nasdaq 100 ustanowił najwyższe poziomy od ponad roku. Wydawało się, że Biały Dom i przywódcy Kongresu zmierzają w kierunku porozumienia w sprawie limitu zadłużenia, ponieważ obawy o banki regionalne osłabły.

W piątek negocjatorzy Partii Republikańskiej wstrzymali rozmowy w sprawie pułapu zadłużenia, twierdząc, że Biały Dom prezydenta Bidena jest nierozsądny. W tym samym czasie pojawił się raport, że sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała dyrektorom banków, że może być potrzebnych więcej fuzji banków. To uderzyło w akcje banków regionalnych w piątek, chociaż mocno wzrosły w ciągu tygodnia.

Kluczowe indeksy dotyczące luzu w pułapie zadłużenia i komentarze Yellen wzrosły w piątek, gdy prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell zasygnalizował, że chce podwyżki stóp procentowych w przyszłym miesiącu w tym samym czasie.

Inwestorzy są optymistami co do porozumienia w sprawie limitu zadłużenia. Negocjacje dotyczące pułapu zadłużenia zostały wznowione w piątek wieczorem.

Na sobotę nie zaplanowano rozmów w sprawie pułapu zadłużenia. Prezydent Biden wraca w niedzielę z krótkiej podróży do Azji.

Rajd na giełdzie jest nieco rozdrobniony z niewielką przewagą. Jednak inwestorzy mogą dodać ostrożną ekspozycję, chociaż wiele akcji nie oferuje obecnie okazji do zakupów.

Tesli (DSLA) wykonał dobry ruch w trakcie spotkania dla akcjonariuszy w zeszłym tygodniu, usuwając kilka kluczowych pozycji. Ale akcje TSLA napotykają większy opór.

zarobki Nvidii

Zyski Nvidii będą miały duży wpływ na rajd rynkowy w środę wieczorem. Akcje NVDA idą w dobrym kierunku na rynku. Jest to wiodąca spółka megacap i AI w rajdzie rynkowym zdominowanym przez megacaps i sztuczną inteligencję. Akcje Nvidii wzrosły w zeszłym tygodniu o 10% i zostały znacznie rozszerzone.

Byłoby dobrze, gdyby akcje Nvidii zatrzymały się lub wycofały na kilka tygodni. Ale jeśli zarobki lub wskazówki Nvidii rozczarują, NVDA może zostać surowo ukarana. Będzie to miało reperkusje dla konkurencyjnego AMD, ale Google i wiele innych gier „AI” wzmocni rynek.

Udział ServiceNow w sojuszach związanych z Nvidią i sztuczną inteligencją rozpoczął się w zeszłym tygodniu Microsoftu (MSFT) SNOW objął udziały w oparciu o doniesienia, że ​​może kupić firmę zajmującą się wyszukiwaniem AI. Akcje PLTR, długa gra AI, wzrosły o 23% w ciągu tygodnia po 28% wzroście w poprzednim tygodniu. Akcje Google wzrosły w maju o 14%.

READ  Prognoza dla obszaru DC: Chłodno i wietrznie z kilkoma kroplami deszczu w niedzielę

Inne główne przychody

przebiśnieg, Elfia Piękność (ELF), Sieci Palo Alto (PANW) I Deckers Outdoor (strona) to godne uwagi firmy, które zarobiły w tym tygodniu.

Akcje SNOW znajdują się w 10-miesięcznej konsolidacji. Akcje ELF konsolidują się na swojej 21-dniowej linii po dużym wzroście. Akcje PANW próbują utrzymać swoją 50-dniową linię w nowej, niestabilnej płaskiej bazie. Akcje DECK były wielkim zwycięzcą, ale w zeszłym tygodniu spadły poniżej swojej 50-dniowej linii W gospodarstwie (cebula) I Szafka na stopy (FL) byli przytłoczeni ich wynikami.

Akcje Nvidii są w ruchu Tablica liderów IBD, ma akcje ELF na liście obserwacyjnej tabeli liderów. ŚNIEG ma zapas NZJ 50. Teraz zapas jest dostępny IBD Big Cap 20.

Film osadzony w artykule omawiał cotygodniowe działania rynkowe i przeglądał konfigurację trzech gier niezwiązanych ze sztuczną inteligencją: Grupa na całe życie (LTH), Domy Zasługi (MTH) I Wolny rynek (Meli)

Dow Jones Futures dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones otwierają się w niedzielę o 18:00 ET, podobnie jak kontrakty futures na S&P 500 i Nasdaq 100.

Pamiętaj, że działania z dnia na dzień w kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy badają akcje, które mogą być przedmiotem rajdu giełdowego na IBD Live


Rajd giełdowy

Giełda odnotowała wzrost w zeszłym tygodniu, z dużą przepaścią między liderami a maruderami.

Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,4% w handlu giełdowym w zeszłym tygodniu. Indeks S&P 500 wzrósł o 1,65%. Nasdaq Composite wzrósł o 3%. Russell 2000 o małej kapitalizacji wzrósł o 1,9%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła w zeszłym tygodniu o 23 punkty bazowe do 3,69%, osiągając najwyższy poziom od dwóch miesięcy.

Szanse na podwyżkę stóp procentowych przez Fed w przyszłym miesiącu wzrosły na krótko do 40% w ciągu tygodnia w wyniku dobrych danych ekonomicznych i gołębich komentarzy przedstawicieli banku centralnego. Ale szansa w piątek spadła do około 20%, ponieważ Powell powiedział: „będziemy mogli spojrzeć na dane”.

Kontrakty terminowe na ropę w USA wzrosły o 2,2% do poziomu 71,55 USD za baryłkę w ciągu tygodnia.

fundusze ETF

Spośród ETF-ów wzrostowych ETF iShares Expanded Technology-Software Sector (IGVwzrosła o 5,25%. Teraz zapasy są dużym komponentem IGV. VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMH8,5% w górę. Akcje Nvidii to duży holding SMH wraz z akcjami AMD. Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje, fundusz ETF ARK Innovation (ARKA) wzrósł w zeszłym tygodniu o 2,7%, a ETF ARK Genomics (ARKG) otrzymał 3%. Akcje Tesli są numerem 1 wśród funduszy ETF ArcInvest. Cathie Wood’s Ark ma również trochę akcji PLTR.

READ  Akcje rosną o 8% na sprzedaży soków AI, wynika z lepszych prognoz Microsoftu

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) spadł o 0,5%, co oznacza piątą z rzędu tygodniową stratę. US Global Jets ETF (ODTRYSKI) wzrosła o 4,1%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHBwzrosła o 1,2%. Energy Select SPDR ETF (XLE) zyskał 1,4%. Fundusz Ochrony Zdrowia Wybierz Sektor SPDR (XLVspadł o 0,7%.

Wybór funduszu SPDR ETF (45Wzrost o 2,2% miał SPDR S&P Regional Bank ETF (TworzyćPiątek spadł o 1,8%, ale odbił się o 7,8%.


Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Kupić akcje Tesli?

Akcje Tesli wzrosły w zeszłym tygodniu o 7,2% do 180,14, odbijając się od blisko 21-dniowej linii i odzyskując 50-dniową linię po raz pierwszy od początku kwietnia.

Inwestorzy dobrze zareagowali na wtorkowy dzień akcjonariuszy Tesli. Dyrektor generalny Elon Musk powtórzył, że dostawy Cybertrucka rozpoczną się w tym roku, jednocześnie ponownie sugerując pojazd nowej generacji. Musk powiedział również, że Tesla „spróbuje” reklamy. Jak każdy aspirujący dyrektor generalny w 2023 roku kilka razy wspomniał o „AI”.

W międzyczasie, po ostatnich rabatach na pojazdy Model 3 i Y w Europie, Tesla po cichu zaoferowała kilka nowych rabatów na zapasy dla amerykańskich pojazdów Model 3. Rabaty na zapasy nie trafiają na pierwsze strony gazet, tak jak oficjalne obniżki cen, ale osiągają podobne marże zysku. Równowaga między produkcją, dystrybucją i cenami to główna historia Tesli w 2023 roku.

Inwestorzy mogą postrzegać piątkowy ruch powyżej 50-dniowej średniej kroczącej jako wczesny punkt wejścia dla akcji Tesli. Ale może być bardzo agresywny. Tesla wciąż ma do czynienia z 200-dniową passą, która zbliża się do 200. Tuż powyżej znajduje się punkt kupna 207,89 powyżej maksimum z 31 marca. To z siedmiotygodniowej konsolidacji lub trzymiesięcznego punktu kupna z podwójnym dnem.


Tesla vs. BYD: Rywalizacja o koronę gigantów pojazdów elektrycznych, ale co najlepiej kupić?


Analiza rajdu rynkowego

Giełda pokazała boom Mocny w zeszłym tygodniu, ale postęp pozostaje krótki. Później w tym tygodniu S&P 500 osiągnął maksimum z 2023 roku, podczas gdy Nasdaq osiągnął maksimum z 2023 roku.

Indeks Russell 2000, wspierany przez akcje banków, miał solidny tydzień, ale jest blisko maksimów z 2023 r. Dow Jones odnotował niewielki tygodniowy wzrost po tym, jak we wtorek przekroczył 50-dniową linię.

READ  Rynki azjatyckie były mieszane w handlu, ponieważ przedstawiciele Fed byli podzieleni co do zbliżających się podwyżek stóp

Rajd technologiczny rozszerzył się od akcji megakapitałowych, takich jak Google i Nvidia, do dużych chipów i AMD, nazw oprogramowania, takich jak ServiceNow, i gier AI, takich jak Palantir. Ale większość została teraz przedłużona.

Nasdaq 100 osiągnął najwyższy poziom od 52 tygodni, co oznacza wzrost o 3,5% w ciągu tygodnia. Fundusz ETF First Trust Nasdaq 100 Equal Weighted Index (QQEW), miał problemy, rosnąc o 2,45%. Zbliża się do maksimum z 2023 roku.

Ale ogólna szerokość pozostaje powolna. Invesco S&P 500 ETF Equal Weight (RSP) wzrósł o prawie 1%, ale w piątek spadł poniżej swojej 200-dniowej linii. RSP nie jest bliżej swojego szczytu z 2023 r. niż październikowego minimum rynkowego.

Przegrani prowadzili pionierów w piątek po skromnym dodatnim zasięgu w czwartek. Ale nowe szczyty pokonały przegranych w drugiej sesji z rzędu.

Poza czipami, oprogramowaniem i akcjami megacap, dobrze radzą sobie producenci domów, materiały budowlane, produkty medyczne i nazwy biofarmaceutyczne. Jak sztuki podróżnicze i niektóre płatne akcje.

Zapasy związane z obuwiem wzrosły w zeszłym tygodniu z powodu ONON i Foot Locker. Deckers Outdoor również Artykuły sportowe Dicka (DKS), spróbują pokazać się z jak najlepszej strony.

Rozmowy na temat pułapu zadłużenia, obawy bankowe i ryzyko recesji to duże problemy na rajdzie rynkowym. Podczas gdy Wall Street i analitycy polityczni postrzegają porozumienie w sprawie pułapu zadłużenia jako bardziej bycze, różne nagłówki mogą poruszyć rynki w górę iw dół w ciągu najbliższych kilku dni.


Zmierz czas rynku ze strategią rynkową ETF IBD


Co zrobić teraz

Zwyżka na rynku akcji jest wysoka, ale przywództwo jest krótkie, a szerokość rynku wątpliwa. Wiele wiodących akcji jest przedłużanych.

Inwestorzy, którzy wykorzystali techniczne sygnały kupna w ciągu ostatniego tygodnia, zostali na ogół nagrodzeni, niektórzy w dużym stopniu. Ale ogólna ekspozycja powinna być umiarkowana. Zastanów się nad czerpaniem zysków z wielkich zwycięzców. Na pewno jest plan gry.

Ustalona jest spora liczba akcji z różnych sektorów, które mogą spaść, jeśli rajd na rynku będzie trwał. Więc powinieneś być przygotowany.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z kierunkiem rynku oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Śledź Eda Carsona na Twitterze @IBD_ECarson Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego to narzędzie IBD ułatwia wyszukiwanie najlepszych akcji

Zdobądź kolejny wielki hit dzięki MarketSmith

Chcesz uniknąć szybkich zysków i dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

5 akcji w pobliżu punktów kupna z klasycznej byczej formacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *