Dozory i areszt za włamanie i narkotyki

0
59

Łupem włamywaczy padła maszyna do szycia i skuter. Kradzież udaremnili funkcjonariusze referatu patrolowo–interwencyjnego. Mundurowi znaleźli również słoik ze znaczną ilością narkotyków, które należały do jednego z zatrzymanych. Cała trójka usłyszała już zarzuty. Wobec dwóch podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, natomiast ostatni został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z czwartku na piątek policjanci zostali powiadomieni, że po jednej z posesji w Młodzieszynie chodzi kilku mężczyzny. Na miejsce ruszyli funkcjonariusze referatu patrolowo–interwencyjnego sochaczewskiej komendy.

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu sochaczewskiego w wieku 21, 28 i 34 lat. Ustalono, że mężczyźni ukradli skuter z pomieszczenia gospodarczego, a także włamali się do domu skąd ukradli maszynę do szycia. Przy samochodzie, którym poruszali się sprawcy, funkcjonariusze znaleźli słoik z narkotykami.

Trzech mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. W komendzie wstępnie zbadano zabezpieczone środki odurzające. Okazało się, że w słoiku było blisko 90 gramów amfetaminy i 73 tabletki z MDMA.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, których dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Wobec starszych mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Najmłodszy usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. W niedzielę odbyło się posiedzenie sądu podczas którego zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu 21-latka na okres trzech miesięcy.

Mieszkańcom powiatu sochaczewskiego grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. A. Dzik