Druga runda Masters zostaje wznowiona po burzy, która powaliła drzewa w Augusta

Augusta, Ga. (AP) – Druga runda Masters zostaje wznowiona w sobotę w Augusta National.I niewiele było dowodów na to, że trzy wysokie sosny spadły w pobliżu gospodarzy podczas burzy dzień wcześniej, co spowodowało zawieszenie gry.

Nikt nie został ranny przez spadające sosny, chociaż zmiażdżyły kilka krzeseł, na których siedzieli klienci. Trzy oddzielne obszary o wymiarach 10 na 10 stóp w pobliżu 16. zielonego i 17. tee zostały w sobotę odgrodzone drewnianymi zrębkami, w których pracownicy wykonywali szybkie cięcia. Dwa obszary pokryto zielonym żwirem, a drugi słomą sosnową.

Sergio Garcia rozegrał mecz 17 stycznia, kończąc drugą rundę w sobotę, a mistrz z 2017 roku przycisnął głowę do gospodarzy, gdy zaczął iść w kierunku swojego strzału, aby zobaczyć, gdzie kiedyś stały drzewa. Kilku pracowników w okolicy wciąż dyskutowało o tym, co się stało, a jeden nazwał to „cudem”, nikt nie został ranny ani zabity.

„Stałem po prawej stronie, było blisko 17 i ustawiłem się w kolejce do uderzenia w prawym tylnym bunkrze na 16” – powiedział mistrz z 1987 roku, Larry Mize. „A potem nagle to usłyszałem, rozejrzałem się i zobaczyłem drzewa.

READ  Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

„Myślę:„ O mój Boże, ludzie, wynoście się stamtąd ”- powiedział Mies. „Dzięki Bogu nikt nie został ranny”.

Sobotni kutry będą musieli znosić ostrzejsze warunki pogodowe w trzeciej rundzie. Oczekiwano, że zimne prysznice utrzymają się przez cały dzień, a burze mogą przejść przez wschodnią Gruzję. Prognoza na niedzielę wygląda sucho.

„Tak właśnie jest” – powiedział 63-letni Fred Couples, który w sobotę zakończył drugą rundę z wynikiem 1 powyżej, pobijając rekord Bernharda Langera jako najstarszego gracza, który zakwalifikował się do turnieju Masters. „Czy będę szczęśliwy, grając dziś po południu w wieku 18 lat? Nie, jestem idiotą. Jestem starym głupcem. Ale jestem chętny do gry.

Wczesne pasmo piątkowych burz zostało oczyszczone oczywiście raz na 21 minut. Trąby powietrzne zabrzmiały ponownie o 16:22, gdy nadeszła kolejna seria burz, zmuszając klientów do ewakuacji i wysłania żołnierzy i oficerów w bezpieczne miejsce.

Po 90 minutach mecz został odwołany.

Zanim zabrzmi druga trąba, Trzy wielkie sosny padały powoli W pobliżu 17. tee, pod nimi rozproszyło się około 50 osób. Na pobliskim 16. greenie Harrison Grove zaczął się wycofywać zaskoczony zwalonym drzewem, podczas gdy na 15. greenie Garcia zatrzymał się i powoli obserwował, co się dzieje.

„Byliśmy na torze wodnym 15-go. Myśleliśmy, że to tablica wyników lub trybuna główna” – powiedział Sahit Deegala, grając w swoim pierwszym turnieju Masters. „Mamy nadzieję, że nikogo to nie uderzy”.

Wyrwane z korzeniami sosny opadały powoli, dwie z nich służyły jako trzecia podpora, co dało gospodarzowi poniżej czas na zejście z drogi. Ale było blisko z kilkoma połamanymi krzesłami pod powalonymi drzewami.

„Rozmawiałam z moimi przyjaciółmi z sąsiedztwa i nagle usłyszałam trzask”, powiedziała Katie Waits, która uczestniczyła w drugiej turze z Charleston w Południowej Karolinie. „Po drugiej stronie stawu rosły trzy drzewa i nagle widziałem, jak spadają, i wszyscy — to było jak mrówki. Byli rozproszeni jak mrówki z dołu. Wszyscy trzej upadli w tym samym czasie. A potem zapytałem: „Czy wszyscy są w porządku?” Było cicho.

READ  Ceny ropy: ropa Brent, WTI rosną po ogłoszeniu przez producentów OPEC cięć produkcji

Waits powiedział, że widział kobietę stojącą między dwoma powalonymi drzewami i słyszał mężczyznę czołgającego się kilka stóp poniżej. Podobnie jak pracownicy w sobotę, Waits nazwał to „absolutnie cudem”, że nikt nie został ranny.

„Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich, którzy wezmą udział w turnieju Masters, zawsze będą najwyższym priorytetem” – powiedziała Augusta National w oświadczeniu. „Będziemy nadal monitorować pogodę dzisiaj i przez cały turniej”.

___

Pisarze sportowi AP, Doug Ferguson i Paul Newberry, przyczynili się do powstania tego raportu.

___

AP Golf: https://apnews.com/hub/golf i https://twitter.com/AP_Sports

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *