Drugie podejście do punktu selektywnej zbiórki

0
44

Od 1 lipca br. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, obsługujący mieszkańców miasta i sześciu ościennych gmin, będzie nieczynny. 30 czerwca wygasa umowa na jego prowadzenie zawarta z firmą Zebra Recykling. 

Kilka tygodni temu przetarg na kolejny okres prowadzenia PSZOK, w imieniu miasta oraz gmin Sochaczew, Rybno, Teresin, Brochów, Młodzieszyn i Iłów ogłosił wójt Mirosław Orliński. Niestety do przetargu nie przystąpił żaden oferent, a to oznacza, że pilnie trzeba ogłaszać nowe postępowanie na obsługę punktu odbierającego od mieszkańców np. odpady zielone, zepsuty sprzęt RTV, baterie, akumulatory, opony, stare meble czy przeterminowane leki.

Jeśli zatem ktoś ma w domu lub na swej posesji tego rodzaju odpady, płaci za śmieci i może ten fakt potwierdzić aktualnym dowodem opłaty, odpady może dostarczyć do PSZOK do 29 czerwca włącznie. Punkt działa na terenie dawnego Chemitexu przy ul. Chemicznej, od wtorku do soboty w godzinach 9.00 – 17.00.

Jeżeli mamy wątpliwości, czy materiały, których chcemy się pozbyć, zostaną tam odebrane, warto wcześniej zadzwonić do PSZOK (tel.  46 861-15-19 lub 662-967-992).