Dwa brydżowe turnieje

0
38

W niedzielę 12 stycznia w kramnicach miejskich rozegrano II Noworoczny Turniej Brydża Sportowego Par 55+, którego organizatorem był sochaczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Brydżyści przyłączyli się także do udziału w 28. finale WOŚP.

Wśród przybyłych miłośników gry przy zielonych stolikach, znaleźli się przedstawiciele Łowicza, Skierniewic, Błonia, Płocka, Bielska i oczywiście Sochaczewa. W drugiej edycji turnieju zagrało 20 par. Pierwsze trzy miejsca zajęli: 1. Stanisław Holtyn i Grzegorz Górecki, 2. Zenon Filipiak i Ireneusz Liberadzki, 3. Konrad Stadniczenko i Sławomir Sadzyński. Ponadto najstarszą grającą parą byli Jan Chłopecki i Andrzej Wiśniewski, a najlepszymi brydżystami reprezentującymi SUTW w Sochaczewie zostały panie Elżbieta Kubaszewska i Halina Kobierecka, które również otrzymały puchary ufundowane przez burmistrza. Wręczali je prezes SUTW Jadwiga Urbaniak oraz naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Agata Kalińska.

Po zakończeniu jednego turnieju, odbył się drugi. W dniu 28. finału w całym kraju brydżyści grali dla WOŚP. Po zakończeniu gry można było porównać swoje wyniki i licytacje z parami z całej Polski, nawet z arcymistrzami, ponieważ wszyscy grali tymi samymi rozdaniami. Po blisko czterech godzinach gry najlepszą parą w sochaczewskim turnieju okazali się Kazimierz Falkowski i Leszek Dziekoński, wyprzedzając Tadeusza Gawrońskiego i Przemysława Nitka oraz parę Zdzisław Strzemiński i Marek Wrocławski.

Nad sprawnym przebiegiem turniejów czuwał, Tomasz Kopka, licencjonowany sędzia PZBS, znany propagator i miłośnik brydża. Podczas wielogodzinnych sesji karcianych na wszystkich uczestników czekały, przygotowane przez zaprzyjaźnione firmy, słodycze i napoje. Nie zabrakło także wypieków wykonanych przez członków sekcji brydżowej SUTW.

.