Dwa dni, dwa turnieje

0
19

W jeden weekend w Sochaczewie, w halach MOSiR, odbyły się dwie imprezy sportowe karateków. W sobotę 13 kwietnia przy ul. Kusocińskiego rozegrano Otwarty Turniej Karate o Puchar Burmistrza Miasta Sochaczew. Następnego dnia przy ul. Chopina nasze miasto było organizatorem trzeciego, finałowego turnieju Mazowieckiej Ligi Karate Tradycyjnego.

Organizatorami sobotniego turnieju byli Mazowiecka Szkoła Walk Karate-Do Kuma-De oraz Karateka.com.pl. Na tatami rywalizowało ok. 60 zawodników, reprezentujących kluby organizatorów zawodów oraz szkołę Dojo Mokotów. Karatecy zmierzyli się w formułach: Kata, Kumite, Kihon, Kodachi.

Dodajmy, że instruktorzy szkół osiągają także sukcesy na arenie międzynarodowej. 23 i 24 marca w Moskwie odbyły się Wszechrosyjskie Mistrzostwa w Karate KWF. W sumie ponad 800 uczestników walczyło nie tylko o medale ale także kwalifikacje na mistrzostwa świata, które odbędą się w Tokio. Przepustkę do startu na najważniejszej imprezie karate na świecie wywalczył prezes Mazowieckiej Szkoły Walk Karate-Do Kuma-De – Piotr Słaby. Zdobył złoty medal w kumite.

Kolejnego dnia, w niedzielę 14 kwietnia w hali MOSiR przy ul. Chopina rozegrano trzeci, finałowy turniej Mazowieckiej Ligi Karate Tradycyjnego. Wcześniejsze turnieje odbyły się 3 marca w Pruszkowie i 24 marca w Podkowie Leśnej.  Zawody, które współorganizował Karate Klub Sochaczew, odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew Piotra Osieckiego. Na matach stawiło się 70 najlepszych zawodników z naszego regionu, którzy zostali wytypowani do ligi podczas wcześniejszych eliminacji.

Przed zawodami trening dla startujących poprowadził Sensei Jerzy Szcząchor (4 DAN), instruktor z ogromnym doświadczeniem, medalista mistrzostw świata ITKF oraz mistrzostw Europy. Zawody w Sochaczewie stały na wysokim poziomie. Formuła walk każdy z każdym gwarantowała emocje do samego końca.

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci gospodarzy. W klasyfikacji końcowej Kuba Świątkowski zdobył drugie miejsce, a Adam Dudziński trzecie miejsce. Cenne doświadczenie zebrali również Sebastian Sejdak oraz Piotr Grajewski. Dyplomy oraz medale najlepszym zawodnikom wręczała Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM.

.