Dwa groźne wypadki na naszych drogach

0
93

Policjanci ustalają przyczyny dwóch wypadków do których doszło wczoraj na drogach powiatu sochaczewskiego. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Wczoraj popołudniu, dyżurny sochaczewskiej komendy dostał zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło w Teresinie–Gaju. Z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca pojazdu marki Audi A4 zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo w Oplem Vivaro. W wyniku tego zdarzenia, kierowca auta osobowego i dwóch pasażerów Opla trafiło do szpitala.

Kilkadziesiąt minut później w miejscowości Chrzczany doszło do drugiego wypadku. Z początkowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że rowerzysta przejeżdżający przez drogę krajową nr 92 zderzył się z Oplem Zafirą. Kierowca jednośladu doznał ciężkich obrażeń ciała i trafił do szpitala. Początkowo droga krajowa była zablokowana w obu kierunkach, później wprowadzono ruch wahadłowy.

Miejsca w których doszło do wypadków zostały zabezpieczone. Policjanci ustalali świadków, zabezpieczali ślady, robili pomiary i sporządzali dokumentację fotograficzną. Teraz ustalamy dokładne przyczyny i okoliczności wypadków, apelując jednocześnie o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

mł. asp. Agnieszka Dzik

.

Oczami strażaków

7 kwietnia, o godzinie 15:14, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Teresinie-Gaj. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Budek Piaseckich, Niepokalanowa oraz Szymanowa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia samochodów osobowych marki Audi oraz Opel. Pierwszym z pojazdów podróżował sam kierujący, który pozostawał przytomny w zdeformowanym wraku pojazdu. Drugim samochodem podróżowały trzy osoby, które opuściły auto przed przybyciem zastępów. W wyniku zdarzenia jedna z tych osób także odniosła obrażenia.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego kierowcy Audi przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz ewakuacji mężczyzny na noszach typu deska. Kierującemu Audi oraz pasażerowi Opla udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przekazania zespołu ratownictwa medycznego. Pozostałe czynności polegały na odłączeniu akumulatorów oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji.

.

Komenda Powiatowa PSP w Sochaczewie