Dwa zdarzenia drogowe w tym samym czasie. Sprawcy kolizji byli nietrzeźwi

0
94

Do dwóch kolizji doszło praktycznie w tym samym czasie. Sprawcami obydwu zdarzeń drogowych byli pijani kierowcy. Każdy z nich usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, które jest zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność na drodze

Do pierwszego zdarzenia doszło w Kozłowie Biskupim. Z ustaleń wynika, że 26–letni kierowca Volkswagena Golfa uderzył w pojazd marki Toyota Corolla. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Kierowca Volkswagena został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Jak wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Chwilę po otrzymaniu zgłoszenia o kolizji w Kozłowie Biskupim, dyżurny wysłał patrol policjantów na miejsce kolejnego zdarzenia drogowego do którego doszło w Chrzczanach.

Po dojechaniu na miejsce, policjanci ustalili, że kierowca Kii Sorento prawdopodobnie nie dostosował prędkości i uderzył w tył przyczepy ciągnika rolniczego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca suva miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec powiatu warszawskiego zachodniego trafił do policyjnego aresztu. On również usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego trunku obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

mł. asp. A. Dzik