Dwie dekady ŚDS

0
121

– Wasza placówka w sposób szczególny pomaga osobom niepełnosprawnym z terenu naszego powiatu, swoje zadania realizujecie wzorcowo i jesteście przykładem dla wielu tego typu placówek pomocowych – mówiła starosta Jolanta Gonta do dyrekcji i kadry Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczewie. Ośrodek obchodził jubileusz 20-lecia swojego istnienia. Uroczyste świętowanie odbyło się w środę 19 września na terenie ŚDS.

– W imieniu samorządu powiatowego dziękujemy Państwu również za to, że wychodzicie ze swoimi działaniami też na zewnątrz, ubarwiacie życie kulturalne naszego powiatu. Gratulujemy tak pięknego jubileuszu i życzymy dalszego rozwoju – dodał wicestarosta Tadeusz Głuchowski, po czym wspólnie ze starostą przekazali na ręce Joanny Majewskiej, dyrektor placówki list gratulacyjny oraz specjalny upominek, który z pewnością przyda się w codziennych zajęciach warsztatowych.

W uroczystościach udział wzięli: burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki, jego zastępca Marek Fergiński, przewodniczący Rady Miasta Sylwester Kaczmarek, jak również Łukasz Gołębiowski, dyrektor biura poselskiego posła Macieja Małeckiego. Wśród obecnych byli też m.in. dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych – Katarzyna Kajak (PCPR), Renata Karaś (ZSS w Erminowie) i Konrad Jakubowski (DPS Młodzieszyn). Tego dnia nie zabrakło życzeń, gratulacji, wzruszających wspomnień i oczywiście urodzinowego tortu. Z kolei podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy zaprezentowali publiczności wspaniały spektakl nawiązujący do historii naszej Ojczyzny. W ten sposób obchody poniekąd wpisały się w cykl uroczystości w ramach 100 rocznicy odzyskania Niepodległości.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie