W dwie godziny zatrzymali sześć praw jazdy za alkohol

0
238

Alkohol i nadmierna prędkość to nadal jedne z głównych przyczyn wypadków, również tych ze skutkiem śmiertelnym. Skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu procentowych trunków to nadal problem. Dzisiaj (14.11.2017), tylko w ciągu dwóch godzin od rozpoczęcia działań sochaczewskiej drogówki, policjanci ujawnili 6 mężczyzn, którzy tego dnia kierowali autem pod wpływem alkoholu.

Policjanci z sochaczewskiej drogówki przeprowadzili dzisiaj działania „Alkohol”. Przypominamy, że to właśnie alkohol i obok niego nadmierna prędkość są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, również tych ze skutkiem śmiertelnym. Osoba, która spożywała trunki ma zaburzoną koordynację ruchową oraz reaguje z opóźnieniem. To powoduje, że automatycznie staje się śmiertelnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiejsze działania spowodowały, że w ciągu dwóch godzin policjanci ujawnili 6 kierowców pod wpływem alkoholu. Czterech z nich kierowało w stanie nietrzeźwości, natomiast dwóch pozostałych – w stanie po użyciu alkoholu. Wobec nich zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne. Wszyscy stracili już prawo jazdy. Za nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.