Dwóch policjantów, podejrzanych zabitych w strzelaninie w Wisconsin

Nazwiska funkcjonariuszy i podejrzanych nie zostały ujawnione.

Dwóch policjantów z Wisconsin zginęło w sobotę w wyniku podejrzanej strzelaniny podczas zatrzymania ruchu w Cameron, według Departamentu Śledczego Wisconsin (TCI).

Funkcjonariusze pochodzili z dwóch różnych departamentów policji, poinformowali urzędnicy w komunikacie prasowym.

Według Departamentu Sprawiedliwości stanu Wisconsin funkcjonariusz policji w Sedek zatrzymał ruch drogowy w Cameron w stanie Wisconsin w sobotę o godzinie 15:38 czasu lokalnego, kiedy rozpoczęła się strzelanina między funkcjonariuszem a podejrzanym.

Według urzędników oficer Chetek i funkcjonariusz z Departamentu Policji w Cameron zginęli na miejscu.

Podejrzany również został zabity, potwierdził stanowy Departament Sprawiedliwości w komunikacie prasowym.

Prokurator generalny stanu Wisconsin, Josh Kaul, napisał na Twitterze w sobotę wieczorem: „Jestem głęboko zasmucony tragiczną utratą dwóch funkcjonariuszy dzisiaj. „Myślę o ich rodzinach oraz wydziałach policji w Chetek i Kamerunie w tym niezwykle trudnym czasie”.

Nazwiska funkcjonariuszy i podejrzanych nie zostały ujawnione.

Departament Sprawiedliwości Wisconsin nie odpowiedział natychmiast na prośbę ABC News o komentarz.

gubernator Wisconsin Tony Evers Tweetowane W niedzielę złożył kondolencje rodzinom i przyjaciołom obu oficerów.

„Nasze serca są ciężkie z powodu policjantów z Sedek i Cameron, którzy zginęli wczoraj na służbie” – powiedział Evers. „Cathy i ja modlimy się za rodziny oficerów, kolegów i społeczność hrabstwa Barron, którzy opłakują tę tragiczną stratę”.

DCI prowadzi dochodzenie w tej sprawie i współpracuje z biurem szeryfa hrabstwa Barron, biurem szeryfa hrabstwa Rusk, Departamentem Zasobów Naturalnych Wisconsin, Patrolem Stanowym Wisconsin, Laboratorium Kryminalnym Stanu Wisconsin oraz Specjalistą ds.

Urzędnicy powiedzieli, że DCI przekaże swoje ustalenia prokuratorowi okręgowemu hrabstwa Barron po zakończeniu dochodzenia.

READ  Wynik Eagles vs. Giants: aktualizacje na żywo, statystyki meczów, najciekawsze momenty, analizy meczu 2023 NFL Playoff Division

„Nasza społeczność przeżywa czas wielkiej tragedii. Prosimy o uszanowanie prywatności naszych funkcjonariuszy organów ścigania i ich rodzin, ponieważ kontynuujemy pracę” – powiedział szef policji Chetek Ron Ambrositis w oświadczeniu wydanym przez departament. Strona na Facebooku W niedzielę. „Chcemy podziękować społeczności za ich ciągłe wsparcie i przytłaczające akty dobroci. Wsparcie było przytłaczające!”

Ben Stein z ABC News przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *