Dwukrotnie napadł i okradł 78-letnią kobietę

0
53

Na trzy miesiące został aresztowany 26–letni mieszkaniec Sochaczewa podejrzany o rozboje, do których doszło na początku czerwca. Zamaskowany mężczyzna napadł dwukrotnie 78–letnią kobietę w jej mieszkaniu i przemocą zmusił do wydania pieniędzy. Przestępstwa popełnił działając w warunkach recydywy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z referatu operacyjno–rozpoznawczego pracowali nad sprawą dwóch rozbojów, do których doszło w krótkim czasie na jednej z mieszkanek miasta.  Ustalono, że na początku czerwca zamaskowany mężczyzna wszedł do domu sochaczewianki, przemocą zmusił ją do wydania pieniędzy i po otrzymaniu gotówki uciekł. Kobieta poinformowała Policję o tym przestępstwie dopiero po kilku dniach. Krótko po tym, w mieszkaniu 78–latki doszło do kolejnego rozboju.

Policjanci ustalili, że sprawcą jest 26–letni mieszkaniec Sochaczewa. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Operacyjni ustalili, że jest on również odpowiedzialny za kradzież roweru do której doszło na terenie miasta.

Mundurowi doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzuty dwóch rozbojów, które popełnił działając w warunkach recydywy. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem, sąd postanowił zastosować wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik